Jak promować startup?

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Startup to tymczasowa organizacja, która poszukuje rentowanego, skalowalnego i powtarzalnego modelu biznesowego. Jak promować startup? W jaki sposób dotrzeć do nowych klientów? Zapraszamy do lektury!

Jak promować startup, nie mając na to pieniędzy?

Jeśli nie mamy wystarczających środków na działania promocyjne, oczywiste jest, że działania z zakresu Public Relations musimy prowadzić sami i na własną rękę. Z jednej strony jest to działanie bardzo czasochłonne, ale z drugiej… kto inny, jak nie Ty zna Twój produkt tak dobrze? Dlatego, jeśli zastanawia Cię, jak promować startup niskim kosztem, możesz albo zainwestować czas w prowadzenie fanpage’a na Facebooku, albo wykorzystać do tego swój prywatny profil.

Zainwestuj czas w prowadzenie specjalistycznego bloga!

Wykorzystaj ogromny potencjał, jaki niesie za sobą prowadzenie firmowego bloga! Twoja strona internetowa lub blog to nie tylko wizytówka firmy, ale i potężne narzędzie promocyjne. Warto zadbać o jego zawartość, zamieszczać interesujące Klientów posty oraz optymalizować treści pod kątem SEO. Poza standardowymi tekstami, na firmowym blogu możesz zamieszczać również infografiki oraz video-wpisy. Jeśli Twoje posty będą wartościowe i przydatne, w efekcie zdobędziesz grono aktywnych i wiernych fanów, którzy nie tylko będą śledzić Twoje poczynania, ale i korzystać z Twoich usług i kupować Twoje produkty!

Jak promować startup – porady ogólne

  1. Wyróżnij się!

Jak promować startup skutecznie? Trzeba być oryginalnym! Liczy się nie tylko produkt, ale i również sposób działania oraz podejście do Klientów.

  1. Rozwijaj się!

Inwestycja w samego siebie zawsze procentuje. Im więcej kompetencji i umiejętności nabędziesz, tym prężniej będzie się rozwijał Twój biznes. Uczestnicz w tylu warsztatach i spotkaniach networkingowych, ile tylko zdołasz upchnąć w kalendarzu i nie zatrzymuj się w miejscu!

  1. Rozmawiaj i docieraj bezpośrednio do potencjalnych inwestorów oraz klientów!

Poza marketingiem internetowym, warto raz na jakiś czas po prostu wyjść do Klientów. Pokazać się na branżowych targach, nawiązywać kontakty i badać potrzeby biznesowe.

  1. Szukaj nowych miejsc na promocję!

Poza standardowym fanpage’em, czy blogiem, warto wychodzić także na szersze internetowe wody. Nieustannie poszukuj platform, na których możesz promować swój startup. Takie portale jak Hacker News, czy FindFunds gromadzą osoby zainteresowane nowymi rozwiązaniami IT. Kto wie, być może wśród nich znajdziesz nowego Klienta, inwestora lub nawet wspólnika w biznesach?

Zobacz także artykuł:

Gdzie zgłosić startup?