Dotpay – co to jest i jak działa

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Co to jest Dotpay? Czy warto korzystać z płatności Dotpay? Jak działa ten system? Jakie korzyści daje kupującym i sprzedającym Dotpay? Integracja z WordPress, reklamacje, Dotpay – jak płacić – wszystkie te kwestie poruszamy w dzisiejszym artykule!

Co to jest Dotpay, jak działa ta nowoczesna forma płatności?

Dotpay – jak działa ta forma płatności? To szybki, bezpieczny i prosty sposób zapłaty za zamówioną usługę lub towar. System Dotpay powstał 18 lat temu i jest częścią międzynarodowego systemu AllPay. Firma Dotpay jest pośrednikiem w transakcjach zawieranych przez Internet i umożliwia dokonanie wpłaty na towar sprzedawcy, bez konieczności bezpośredniego kontaktu z nim. Jej działania monitoruje Narodowy Bank Polski.

Płatność Dotpay to płatność elektroniczna, z pomocą tej usługi można więc sfinalizować transakcję za pośrednictwem sieci Internet. System Dotpay można zintegrować z systemami rezerwacji (np. w przypadku płatności za bilety lub miejsca noclegowe), obecnie Dotpay oferuje swoim użytkownikom aż 143 kanałów płatności.

Dlaczego warto skorzystać z Dotpay?

Dotpay to usługa wygodna i prosta w obsłudze. Klient może zarządzać swoimi środkami poprzez wirtualny portfel lub powiązać system płatności z rachunkiem bankowym. Dotpay oferuje wiele korzyści, nie tylko Klientowi, który kupuje dany produkt, ale i Sprzedawcy.

Zalety Dotpay to:

 • wysoka szybkość transakcji,
 • bezpieczeństwo
 • niskie koszty wdrożenia systemu.

Przy płatnościach Dotpay nie ma potrzeby ręcznego wprowadzania danych dotyczących przelewu. Dla sprzedawcy jest to znaczna oszczędność czasu, takie rozwiązanie redukuje także ilość błędnych transakcji. Zamówienie zostaje opłacone w ciągu kilku minut po złożeniu i można je zacząć szybko realizować. Przelewy Dotpay są zautomatyzowane i księgowane w systemie sklepu, dzięki czemu nie ma potrzeby ich ręcznego wprowadzania lub wyszukiwania w historii wpłat. Innymi słowy, zarówno klient, jak i sklep od razu otrzymują potwierdzenie wpłaty – dzięki temu sklep może przystąpić błyskawicznie do realizacji zamówienia, a klient ma pewność, że jego żądanie zostanie natychmiast przetworzone.

Dotpay – jak płacić?

Firma Dotpay cieszy się wieloletnim doświadczeniem w obsłudze transakcji internetowych.  Wiele elastycznych form płatności, płatność kartą, szybki przelew, a nawet płatność przez SMS – właśnie takie opcje oferuje swoim Klientom Dotpay. Jak płacić? System Dotpay obsługuje ponad 100 różnych kanałów płatności, w tym także karty kredytowe (Visa, Maestro i wiele innych). Z Dotpay można wykonywać realizować płatności telefonem komórkowym, zlecać przelewy internetowe, przekazy pocztowe, a także tradycyjne przelewy bankowe.

System obsługuje między innymi transakcje dla:

 • mBank,
 • PKO,
 • Citi handlowy,
 • Bank Pekao,
 • ING,
 • Santander,
 • GetIn Bank,
 • Alior Bank
 • Bank Millenium,
 • Credyt Agricol.

Klienci wyżej wymienionych banków mogą wykonywać transakcje w postaci przelewów transferowych. Dla banków, które nie oferują e-transferu, Dotpay uruchomił specjalną funkcjonalność, tzw. e-przelew.

Płatności Dotpay dokonujemy tuż po sfinalizowaniu zamówienia internetowego. Spośród wielu możliwych opcji płatności, należy wybrać Dotpay. Po kliknięciu we właściwy przycisk użytkownik zostanie przekierowany na bezpieczną stronę Dotpay. Płatność Dotpay może mieć formę przelewu transferowego np. Przelewu z ING, jeśli jesteśmy klientami tego banku. Zapłaty można dokonać także bezpośrednio z rachunku bankowego lub z użyciem karty kredytowej Visa, lub MasterCard.

Dotpay co to jest jak działa

Metody płatności za pomocą Dotpay [infografika]

Dotpay – reklamacje – jak odzyskać pieniądze?

Wiemy już, czym jest Dotpay. Jak działa Gwarancja Dotpay? Podczas zakupów w sklepie internetowym mamy prawo zażądać tzw. Gwarancji Dotpay. Dzięki temu mamy pewność, że w przypadku oszustwa lub niezgodności towaru z oczekiwaniami dostaniemy zwrot pieniędzy. Ile kosztuje gwarancja Dotpay? Jak odzyskać pieniądze? Koszty gwarancji to zazwyczaj około 8% wartości ceny zamówionego produktu, a czas na zgłoszenie Reklamacji Dotpay wynosi 14 dni kalendarzowych od daty wykonania płatności Dotpay.

Jak odzyskać pieniądze Dotpay? Reklamacje zgłaszamy na stronie internetowej firmy Dotpay, a następnie pracownicy Dotpay kontaktują się ze Sprzedawcą, by dowiedzieć się, co się stało i dlaczego transakcja nie została właściwie sfinalizowana. Jedną z funkcjonalności Dotpay jest także automatyzacja zwrotów. Dzięki temu sprzedawca nie musi angażować dodatkowych pracowników do obsługi tego procesu.

Płatność Dotpay – jak wypłacić pieniądze?

Skoro interesują Cię płatności Dotpay, zastanawiasz się pewnie także jak wypłacić pieniądze w ten sposób. Usługa Dotpay umożliwia zlecenie wypłaty środków (w dowolnej kwocie) na dowolny rachunek bankowy. Z tej funkcjonalności może skorzystać sprzedawca, by uregulować rozliczenia z kontrahentami. Środki są przekazywane za pośrednictwem Application Programming Interface (w skrócie API).

Jedną z usług Dotpay są także tzw. szybkie wypłaty. Funkcjonalność ta pozwala realizować masowe przelewy i możliwie szybko księgować płatności. Jak podaje firma Dotpay, środki mogą się znaleźć na koncie klienta nawet do 30 minut, nawet jeśli kwota transakcji jest wysoka (do 100 tysięcy złotych). Jeśli bank, w którym klient posiada konto działa całą dobę, przez wszystkie dni w tygodniu, możemy się spodziewać realizacji przelewu nawet w weekend oraz święta.

Skoro wiesz już, jak działa Dotpay i jak realizować płatności Dotpay, warto przyjrzeć się także innym nowoczesnym formom płatności online. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak działa BLIK, odsyłamy do tego artykułu.

Dotpay – integracja z WordPress

Płatność Dotpay może zostać zintegrowana z WordPress, za pomocą gotowych wtyczek (Dotpay WooCommerce). Wtyczka pozwala na szybką integrację sklepu internetowego z systemem pobierania opłat przez serwis. To rozwiązanie z pewnością docenią przedsiębiorcy, blogerzy i właściciele sklepów internetowych postawionych na platformie WordPress.

Co zrobić, by zaaktywować na stronie internetowej Dotpay? Integracja dowolnego systemu płatności z WordPress, a także wdrożenie sklepu internetowego wymaga pewnej wprawy i obycia z systemem CMS. Jeśli nie radzisz sobie z uruchomieniem płatności online na WordPress, polecamy w tym celu zwrócić się do specjalistów mających doświadczenie w tej branży. Z polskich firm w szczególności warta polecenia jest firma Sirius Pro. To prawdziwi specjaliści od marketingu internetowego, WordPress i tworzenia stron internetowych na najpopularniejszej na świecie platformie CMS!