E-biznes w czasie pandemii

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Pandemia spowodowana koronawirusem COVID-19 postawiła działalność wielu firm pod znakiem zapytania. Pozamykane sklepy i nakaz pozostawania w domu przyczyniły się do znacznych spadków obrotów. Jednak w tych trudnych czasach zdecydowanymi wzrostami może pochwalić się sprzedaż produktów przez internet czyli e-biznes.

E-commerce w czasach pandemii

Sytuacja, która panuję od wiosny w Polsce i na całym świecie nie umożliwia dokonywania zakupów w sklepach stacjonarnych. Wiele z nich zawiesiło bądź całkowicie zamknęło swoją działalność co przekierowało potrzeby klientów na korzystanie ze sklepów internetowych. Tutaj obsługa zamówień jest całkowicie bezpieczna dla ludzi i nie ma prawdopodobieństwa wystąpienia zarażenia. Dlaczego? Ponieważ firmy kurierskie wdrożyły takie rozwiązania jak potwierdzenie otrzymania paczki przez kod PIN w swoim telefonie, dostawę bezkontaktową czy dostawę do paczkomatów, a nawet stację benzynowe.

Jaka działalność ma realne szanse w internecie?

E-biznes to szansa dla wielu firm, by mogły dalej prowadzić swoją działalność. Kto może się przekwalifikować?

Gastronomia – Dobrym rozwiązaniem dla branży gastronomicznej będzie przejście na sprzedaż jedzenie na wynos bądź dowóz do klienta. Zamówienia można pozyskać z roznoszenia ulotek, zamieszczenia ogłoszeń w social mediach czy skorzystania z serwisów dedykowanych do zamawiania jedzenia online m.in. pyszne.pl.

 RTV, AGD i branża komputerowa – Dla dużych elektromarketów pandemia to żaden problem. Choć ich stacjonarne sklepy zostały zamknięte to prowadziły one już od dawna handel internetowy. Jednak jak to wygląda w przypadku małych sklepów? Nie pozostaje nic innego, jak zdecydować się na kanał sprzedażowy taki jak własny sklep internetowy albo serwis aukcyjny.

  • serwis aukcyjny
  • własny sklep internetowy

Branża odzieżowa – Sklepy stacjonarne mogą przenieść się do sieci, ponieważ sprzedaż ubrań tak czy siak w Polsce była bardzo popularna i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Z pomocą dla przedsiębiorców z branży odzieżowej przychodzą takie serwisy jak Facebook czy Allegro, a nawet Instagram. Bez problemu można na nich prowadzić sprzedaż bez tworzenia swojej własnej strony internetowej.

Stan pandemii to wielka próba dla większości firm na naszym polskim rynku i nie tylko. Ich przetrwanie przede wszystkim zależy od szukania i podejmowania prób kontynuowania działalności. Internet to zdecydowanie najlepsza droga, która zminimalizuje straty.

Zobacz także: https://it-biznes.com/e-sklep-najgoretsze-trendy