Czym jest system CRM?

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dlaczego system CRM jest potrzebny Twojej firmie? Do czego służy i jak działa? Który system jest najlepszy oraz jakie korzyści osiągnę korzystając z fachowej pomocy przy wyborze idealnego systemu CRM? Przeczytaj ten krótki poradnik.

Na początek wytłumaczmy jakie obszary funkcjonowania przedsiębiorstwa wspiera system CRM. Najprościej rzecz ujmując, posłuży on do zarządzania relacjami z klientami (Customer Relationship Management). W internecie znajdziemy  wiele definicji tego czym jest system CRM. W dużym skrócie jest to program dla każdego kto prowadzi działalność biznesową opartą o regularne kontakty z klientami. Często sam system CRM jest również osobnym, ważnym modułem w rozbudowanym oprogramowaniu służącym do zarządzania sprzedażą, marketingiem oraz pracownikami.

O samym systemie CRM możesz także przeczytać  w naszym poprzednim wpisie: System CRM niezastąpiony w małych i średnich firmach.

Moduł CRM często zawiera typowe biznesowe funkcje m.in.:

 • nadzór nad pracownikami firmy,
 • obsługę bazy klientów,
 • kalendarz i historię współpracy,
 • kalendarz oraz przypomnienie o ważnych terminach i wydarzeniach,
 • opcję zarządzania elektronicznym obiegiem dokumentów

Systemy CRM często zintegrowane są także z dodatkowym oprogramowaniem do:

 • obsługi poczty elektronicznej,
 • delegowania zadań,
 • zarządzania magazynami,
 • prowadzenia marketingu,
 • sprzedaży i obsługi klientów.

Najlepszy CRM dla firm

Na rynku istnieje bardzo dużo aplikacji CRM. Przez ostatnie lata oprogramowanie to zyskało ogromną przychylność biznesu i jego toczenia ze względu na oczywiste korzyści jakie daje ono przedsiębiorstwu. Także darmowe systemy CRM zyskały uznanie i są obecnie podstawowym oprogramowaniem stosowanym do obsługi klienta i zarządzania kontaktami.

Zasadniczo wszystkie produkty różnią się interfejsem i sposobem ich użytkowania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji  o wyborze systemu CRM zalecamy przegląd dostępnych aplikacji na rynku oraz zasięgnięcie naszej opinii – specjalisty od wdrożenia systemów CRM.

Warto skorzystać z pomocy firmy, która specjalizuje się w doradztwie z zakresu oprogramowania dla firm. W łatwy sposób potrafią one zbadać potrzeby klienta i zaproponować dogodne, dopasowane i elastyczne rozwiązanie.

Popularne systemy CRM

Na rynku istnieje wiele komercyjnych oraz darmowych systemów. Bezpłatne rozwiązania często dobre są na początku prowadzenia działalności, jednak z biegiem czasu konieczne staje się skorzystanie z dodatkowych, rozbudowanych opcji dostępnych w płatnym oprogramowaniu w celu lepszej organizacji pracy firmy.

Wybrane i polecane przez nas systemy CRM dla firm:

 • miniCRM,
 • ITCube CRM,
 • Siebel Systems,
 • SugarCRM,
 • CRMCUBE.

CRM dla małej firmy

Obecnie rekomenduje się wdrożenie systemów CRM w każdej firmie, niezależnie od jej wielkości. Dobra aplikacja CRM pozwoli pracownikom firmy skupić się na realizacji najważniejszych zadań, wyznaczyć priorytety i cele ich działań. Oszczędność czasu i automatyzacja pracy, szczególnie w wypadku jednoosobowych działalności gospodarczych, to również bezcenne atuty dla nowego przedsiębiorcy.

Wraz z rozwojem firmy posiadanie bazy wielu klientów i jednoczesny brak zarządzania zleceniami stają się przyczyną problemów w obsłudze klientów. Wypróbuj jedno z wielu ciekawych i gotowych rozwiązań informatycznych dostępnych na rynku by przekonać się jakie korzyści oferuje Ci profesjonalny system CRM.

Jaki system CRM wybrać?

Stawiając pierwsze kroki w świecie oprogramowania dla firm, warto zwrócić się z poradą do specjalisty. Pomoże on Ci wybrać narzędzie z intuicyjnym interfejsem, bez niepotrzebnych funkcji, byś mógł skupić się na efektywnym i sprawnym zarządzaniu biznesem.

Jeżeli posiadasz szczególne wymagania co do oprogramowania CRM specjalistyczna firma wybierze dla Ciebie najlepsze rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb. Sprawdzi również, które systemy zarządzania klientami posiadają możliwość integracji z innymi aplikacjam, a także rozbudowy o kolejne moduły (magazynowy, marketingowy itd.). Dzięki temu pomoże Ci wybrać sprawdzone i przyszłościowe rozwiązanie dla Twojej firmy, które zapewnie Ci satysfakcję.