Zasoby ludzkie, czyli najcenniejszy kapitał

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Co tak naprawdę może być najcenniejszym kapitałem dla lidera? Odpowiedź jest bardzo prosta a chodzi o ludzi.

Bez ludzi żaden biznes nie jest możliwy. To właśnie oni go nakręcają i nadają mu konkretny wymiar. Szczególnie ważne jest to przy prowadzeniu biznesu opartego na MLM. Jednak aby zacząć zrzeszać wokół siebie wartościowych ludzi niezbędnym są pewne warunki, które należy spełnić. Przede wszystkim trzeba być ekspertem w dziedzinie, w której pragniesz pozyskać grono odbiorców.

Biznes oparty na relacjach

Ludzie gromadzą się wokół osób, które im imponują, mają coś wartościowego do przekazania bądź pomagają w rozwiązywaniu ich problemów. Samo bycie ekspertem jednak nie wystarczy, cóż z tego jeśli jesteś megaspecjalistą w danej branży a nikt po prostu o tym nie wie? Dlatego też ważnym elementem jest pozycjonowanie Twojej własnej wartości co też można czynić wykorzystując do tego np. media społecznościowe takie jak: Facebook, Twitter, blip czy inne.

Oczywiście w tym przypadku poprzez indywidualne dialogi, konwersacje budujesz tzw. ciepłe relacje z ludźmi . Ważnym jest aby ludzi czymś olśnić, wprowadzić w zdumienie czy zainteresować tak aby oni pragnęli poznać Cię bliżej. Pamiętaj też, że bezinteresowne pomaganie innym oprócz korzyści w postaci Twojego zadowolenia, przysporzy Ci dodatkowych wielbicieli, którzy będą dzielili się opinią na Twój temat z innymi.

Warto też wiedzieć, iż ludzie szukają i skupiają się na osobach, które już ten sukces osiągnęły i posiadają wymierne efekty. Mają wówczas gwarancję, iż jest to właściwy kierunek. Nie zawsze jednak chodzi o sukces w finansowym jego aspekcie. Niektórzy poszukują doradców duchowych i takim sukcesem może być np. osiągnięcie wewnętrznego spokoju przez taką osobę i dzielenie się swoimi doświadczeniami w tym zakresie oraz sposobami osiągnięcia takiego stanu.

Social Media – klucz do sukcesu

Oprócz budowania ciepłych relacji z ludźmi poprzez social media, można to czynić również za pomocą własnego bloga, gdzie możesz zapraszać i zachęcać gości do wypowiadania się na interesujące ich tematy, komentowania artykułów i dzielenia się własną wiedzą i doświadczeniem.

Bardzo pomocnym narzędziem do budowania ciepłych relacji jest videomarketing. Filmy nagrane z Tobą w roli głównej są bardzo przekonywujące, ponieważ to Ty w nich występujesz jako żywy człowiek z Tobie właściwą mimiką, tonem głosu. Oglądając taki film łatwiej i celniej można wyrobić sobie zdanie na temat Twojej osobowości niż  poprzez czytanie wyłącznie Twoich tekstów. Ludzie są w stanie wybaczyć Ci błędy językowe, stylistyczne czy nawet pewne potknięcia ale nie wybaczą cwaniactwa, buty i arogancji o czym radzę Ci pamiętać. Nie warto również odgrywać roli kogoś innego, gdyż to też jest łatwo rozpoznawalne. Jeśli jednak myślisz, że doskonały z Ciebie aktor i możesz wodzić ludzi za nos to nie wróże długich pasm sukcesów.

Niestety muszę Cię zmartwić ale takie podejście nie rokuje dobrze Twojej karierze w ebiznesie, MLM, czy w jakiejkolwiek innej. To jest dobre dla polityków, choć również do czasu i nie tak zupełnie za darmo.

Videomarketing

Wykorzystuj więc videomarketing ale rób to z głową i nie krępuj się jeśli nie jesteś super mówcą. Potrenuj tylko jakiś czas a sam zobaczysz, że z dnia na dzień coraz lepiej sobie z tym radzisz. Ważne aby przełamać własne uprzedzenia i pokazać się światu i jeśli jesteś szczery i wiarygodny w tym co prezentujesz na filmie to na pewno Ci to nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie.

Opisane wyżej sposoby budują ciepłe relacje i gromadzą wokół Ciebie ludzi, którzy zainteresowani są Twoją osobą i tym co masz do przekazania. Istnieją jeszcze inne sposoby pozwalające aby świat dowiedział się o Twoim istnieniu. Takim przykładem generowania zimnego ruchu jest np. SEO , które również jest pomocne jednak nie w takim stopniu jak budowanie ciepłych relacji międzyludzkich i przyjaźni.