Zarobki w branży IT w 2017 roku

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zbliża się koniec roku 2107. W związku z tym w sieci można natknąć się na wiele branżowych podsumowań. Tym razem nie będzie inaczej. Rynek z dnia na dzień zaskakuje społeczeństwo. Mało kto mógłby pomyśleć, że krajowa gospodarka zacznie się tak prężnie rozwijać. Przedsiębiorstwa informatyczne w tym zakresie nie pozostają w tyle. Wiele osób pomyśli, że praca na komputerze to nic trudnego ani męczącego, dlatego małe pieniądze w tej dziedzinie nikogo by nie zdziwiły – wręcz przeciwnie. To właśnie zarobki w branży IT w 2017 roku diametralnie się zmieniły. Pracownicy informatyczni mogą liczyć na jedne z największych skoków płac w tym roku.

Jaki podział płac zastosować?

Każda pensja pracownicza uwarunkowana jest oczywiście od zakresu obowiązków i odpowiedzialności, jaka spada na daną osobę gdy obejmuje konkretne stanowisko. Te wszystkie czynniki warunkują przede wszystkim zarobki. W grę wchodzi także doświadczenie pracownika – im większe, tym lepsze. Osoba, która sprawdziła się w innej firmie na danym stanowisku, a zrezygnowała z powodu zbyt niskiego wynagrodzenia, nie będzie wymagała tak dużego wkładu finansowego w kolejnej firmie na tym samym stanowisku. Odpadają koszty szkoleń itp. Swoich pensji nie powinno porównywać się także z zagranicznymi zarobkami – w taki sposób nigdy nie dojdzie się do idealnej kwoty.

Zarobki w branży IT w 2017 roku

Wyznacznikiem płacy jest także rodzaj umowy, na jaką zatrudniony jest pracownik. Najmniej opłacalną opcją jest oczywiście umowa o dzieło i zlecenie. Wtedy pracownik nie ma tzw. bezpieczeństwa zatrudnienia. Nie odprowadza się także od niego składek zdrowotnych na emeryturę. Osoba początkująca w branży IT, czyli młodszy specjalista/asystent może liczyć na zarobki w granicy 2500-3000 tysiące złotych w umowie o dzieło. Oczywiście takie rozgraniczenie kwoty dotyczy przede wszystkim doświadczenia na obejmowanym stanowisku. Umowa o pracę jest już na dużo lepszych warunkach. Osoba obejmująca taką samą posadę może liczyć na kwotę od 4500 do nawet 11000 tysięcy złotych. Górna kwota zarezerwowana jest jedynie dla specjalisty/eksperta w danej dziedzinie. Najkorzystniejszą pod względem finansowym jest opcja kontraktu, który sukcesywnie można przedłużać. Zarobki w branży IT w 2017 roku na stanowisku młodszego specjalisty mogą szacować się w granicach od 6 do nawet 14000 tysięcy złotych! Na takie kwoty ma przede wszystkim wpływ doświadczenie i wykształcenie pracownika.