Wydłuż żywotność baterii laptopa

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Laptop z założenia powinien być mobilny i umożliwiać pracę bez podłączonego zasilania. Czasem jednak bateria nie jest tak wytrzymała. Podpowiadamy, co robić, żeby akumulator wytrzymywał dłużej.

Rozładowanie baterii

Rozładowanie baterii do 0% wcale nie wpływa dobrze na akumulator li-ion, który znajduje się w Twoim sprzęcie. Wręcz przeciwnie – potrafi bardziej zaszkodzić niż pomóc. Obecnie laptopy posiadają jednak systemy, które nie dopuszczają do podobnej sytuacji i zwyczajnie usypiają sprzęt, gdy poziom energii jest krytyczny.

Wystarczy tylko, że wejdziesz w panel sterowania, a potem w sprzęt i dźwięk. Tam zobaczysz opcje zasilania oraz kluczową funkcję, czyli zmianę momentu przejścia komputera w stan uśpienia. Wówczas w oknie edytowanie ustawień planu wybierz zmianę zaawansowanych ustawień planu. Rozwiń opcję zasilania, aż dojdziesz do obszaru bateria i to właśnie tam zmień wartość w oknie krytyczny poziom energii baterii.

Dobra ochłoda

Akumulator li-ion nie lubi zbyt wysokich temperatur, dlatego warto jest zadbać o jego odpowiednie chłodzenie, żeby dłużej posłużył. W tym celu zaopatrz się w specjalne podkładki chłodzące, zwłaszcza latem, gdy temperatura potrafi dać w kość. Modeli takich podkładek i wentylatorów jest naprawdę sporo. Z pewnością więc uda Ci się znaleźć coś odpowiedniego dla Ciebie.

Unikaj też stawiania laptopa na poduszkach, pościeli czy łóżku. W ten sposób unikniesz zasłaniania otworów w sprzęcie i zagwarantujesz mu odpowiednią wentylację.

Ograniczone cykle ładowania

Akumulator litowo-jonowy w Twoim laptopie ma to do siebie, że posiada ograniczoną ilość cyklów ładowania. Dlatego dobrze jest dać mu odpocząć i w sytuacjach, gdy jesteś w domu, podpinać sprzęt do ładowania, ale wyciągać akumulator. To prosty sposób, który potrafi zdziałać cuda. Jeżeli jednak Twoja bateria jest już w takim stanie, że trudno się na niej pracuje, nie pozostaje Ci nic innego jak kupienie nowego akumulatora, który możesz znaleźć np. w sklepie bto.net.pl. Wtedy wprowadź wszystkie z zaproponowanych przez nas rad, a zobaczysz, że bateria posłuży Ci znacznie dłużej od poprzedniej!