Wybieraj swoje cele mądrze

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Bardzo ważnym aspektem w wytyczaniu naszych celów jest dokładne, bardzo skrupulatne oraz rzetelne ich określanie.

Przeanalizujmy pewną sytuację. Jesteśmy osobami uwielbiającymi podróże i tak naprawdę bez nich życie stanowi dla nas pustkę. Jednak pod wpływem otoczenia nagle pragniemy mieć duży dom z psem i ogrodem. Zapominamy o naszych prawdziwych celach i zaczynamy wieloletnią przygodę z własnym domem.

Po latach wyrzeczeń dom stoi, i okazuje się że niestety, ale wymaga on nieustannego doglądania, ogród ustawicznej pielęgnacji a pies samodzielnie istnieć nie potrafi. Dodatkowo jeżeli nie dysponowaliśmy gotówką, kredyty nie pozwalają na komfortową egzystencje. I takim to sposobem nasze prawdziwe marzenia zostały upchnięte głęboko, jednak nie dały o sobie zapomnieć i żal związany z brakiem ich realizacji może stać się nieznośny.

Nie namawiam nikogo do rezygnacji z budowy własnego domu, lecz nie każdy po prostu zdaje sobie sprawę czy tak naprawdę chce o ten dom dbać. Często zdarza się również, że powielamy styl życia innych i wdrażamy je jako swoje. Np. sąsiadka ma piękne kwiaty w ogrodzie i nam również się takie marzą. Tylko, że pielęgnacja kwiatów wymaga posiadania dużej ilości wolnego czasu, chęci do pracy w ogrodzie a okazuje się że my takiej pracy nie lubimy, a dodatkowo mamy na kwiaty alergię.

Bardzo podobna sytuacja jest z e-biznesem oraz zarabianiem w internecie. Wielu ludzi myśli, że jest to prosta i szybka droga do wzbogacenia się. Nic bardziej mylnego!

Pracuj ciężko i mądrze

Aby zacząć zarabiać w internecie nie wystarczy tylko chcieć. Po drugie nie jest to wcale praca dla leniwych, więc często spotykane ogłoszenia typu, iż praca przez 4 godziny tygodniowo uczyni z Ciebie milionera są wierutną bzdurą. Jeśli więc marzysz aby stać się ebiznesmenem czy ebizeswomen nic przy tym nie robiąc to się nie łudź. Po prostu się nie uda.

Moim celem nie jest zniechęcania kogokolwiek tylko uzmysłowienie, iż prowadzenie własnego e-biznesu wymaga wiedzy, ogromnej cierpliwości, konsekwencji i żelaznego wręcz charakteru. Dlatego też pragnąc zarabiać stale i systematycznie w internecie, warto wiedzieć o czym się marzy aby nie zrezygnować przy pierwszym niepowodzeniu, gdyż to właśnie one budują coraz bardziej skuteczny sposób  działania a my mamy możliwość jego rewidowania i poprawy.

Tak więc jeżeli nie zamierzasz brać życia w swoje ręce i samodzielnie kształtować swój los, pozostaje Ci praca na etacie, zakładając że masz taką możliwość, gdyż w naszym kraju stopa bezrobocia jest ogromna. Czasem życie, podświadomość, samodzielnie  zmusza nas do podejmowania pewnych wyzwań w celu poprawy jakości bytu, i tak utrata pracy etatowej wcale nie musi być końcem świata a wręcz przeciwnie- początkiem czegoś nowego i być  może zdecydowanie dla nas korzystniejszego.

Zatem, jeśli marzysz aby skutecznie zarabiać w internecie uważaj, gdyż może się to spełnić pod warunkiem, że oddasz temu serce, włożysz w to swoją pracę i zaangażowanie oraz nie będziesz zniechęcał się po niepowodzeniach tylko traktował je jako niezbędny krok ku dalszemu rozwojowi. Wizja osiągnięcia niezależności finansowej jest warta wielu wyrzeczeń. Mimo że droga ku niej łatwa nie jest, kusi coraz większą ilość osób. Ile z nich ją osiągnie?  Zapewne nie każdy z nas.