Wpływ telefonów komórkowych na zdrowie

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

O szkodliwości telefonów komórkowych na zdrowie krążą już legendy. Żeby rozwiać wszystkie wątpliwości i ustalić, jakie są fakty, bierzemy temat pod lupę!

Pole elektromagentyczne

To ono jest odpowiedzialne za powstawanie wszelkich mitów. Prawdą jest, że telefony komórkowe są jego źródłem, lecz jak konkretnie działa to na nasz organizm? Niezaprzeczalnie, jakiś wpływ na ciało jest jednak nie tak dramatyczny, jak ryzyko raka mózgu. Pole elektromagnetyczne zwiększa metabolizm struktur mózgowia, to niewątpliwy fakt. Aczkolwiek udowodniono, że nie powoduje to opłakanych szkód dla naszego zdrowia. Bardzo odważne badania naukowców traktują nawet o tym, że wspomniane pole może zapobiegać powstawaniu niebezpiecznych guzów w głowie, lecz nawet sami twórcy tej teorii nadal pozostają krytyczni. Badania wciąż trwają, a my możemy jedynie czekać na ich rozwój.

Warto jednak dodać, że człowiek może być narażony na różne dolegliwości przez telefony komórkowe. Chodzi tutaj np. o bóle głowy. Dzieje się tak jednak nie wyłącznie przez Twój telefon, ale przez to, że na całym świecie jest ich bardzo dużo, a z pewnością będzie jeszcze więcej…

Jak zredukować wpływ telefonów komórkowych na zdrowie?

Jeżeli chcesz zmniejszyć ryzyko szkodliwego wpływu komórki na Twoje zdrowie do minimum, istnieje kilka prostych sposobów, które możesz wykorzystywać w codziennym życiu. Przede wszystkim, rozmawiaj krótko. Jeśli chcesz pogadać dłużej najlepiej przejść na telefon stacjonarny albo wybrać tradycyjne rozwiązanie, jakim jest zwyczajne spotkanie się z drugą osobą. Jeżeli jednak nie da się nic zrobić i rozmowa mimowolnie się przedłuża, dobrze jest przekładać komórkę z ucha do ucha.

Co więcej, należy unikać rozmów przez telefon w autobusach czy tramwajach. Powodem nie jest tylko i wyłącznie komfort pozostałych pasażerów, których możesz irytować. Chodzi o promieniowanie z innych urządzeń dokoła, które może się na siebie nakładać. W momencie, gdy wybierasz też numer do danej osoby, lepiej odsuń od siebie aparat, a nie trzymaj go bardzo blisko siebie. Wtedy telefon ma największą moc, a co za tym idzie — największe promieniowanie.

Dobrze jest też nie trzymać komórki w kieszeni na co dzień. Zrezygnuj też z różnego rodzaju smyczy czy etui na pasku. Jakkolwiek to nie brzmi, w celach zdrowotnych lepiej zachować większy dystans między sobą a telefonem.

Mówi się też, że nie należy rozmawiać przez komórkę w trakcie jazdy lub szybkiego przemieszczania się. Nie chodzi tutaj o oczywiste niebezpieczeństwo związane z rozproszeniem uwagi, które jest oczywiste, lecz o przeskakiwanie telefonu z jednej stacji benzynowej na drugą. O co chodzi? Powoduje to zwiększenie emitowanej energii przez urządzenie.