WordPress i WooCommerce, czyli e-commerce dla biznesu

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

WordPress to zaawansowany i funkcjonalny system zarządzania treścią, używany m.in. do tworzenia stron internetowych. Z pomocą WordPress można także postawić i prowadzić działający sklep internetowy. Jak działa WordPress dla e-commerce? Mamy dla Ciebie wszystkie odpowiedzi!

Zobacz koniecznie także: Najlepsze platformy e-commerce [Ranking] oraz czym jest sklep WordPress.

Jak wybrać odpowiednią platformę sprzedażową?

Aby wybrać odpowiednią platformę i stworzyć z jej pomocą e-sklep, który będzie się prężnie rozwijał, należy przeanalizować kilka kwestii.

WordPress dla e-commerce – czym jest wtyczka WooCommerce?

WooCommerce to ściśle wyspecjalizowana wtyczka WordPress, której zadaniem jest przekształcenie strony internetowej w działający sklep internetowy. Rozszerzenie to jest oparte na otwartej licencji i dostępne w polskiej wersji językowej. Moduł WooCommerce posiada wiele możliwości personalizacji, dzięki czemu użytkownik może łatwo zainstalować wtyczkę i stworzyć z jej pomocą swój wymarzony sklep internetowy!

WordPress dla e-commerce – jakie są zalety WooCommerce dla Twojego biznesu?

Największe zalety WooCommerce, które mogą się przyczynić do rozwinięcia Twojego biznesu to:

Otwarta i darmowa licencja

Z wtyczki WooCommerce korzysta prawie 20% przedsiębiorców działających w sieci. Moduł WordPress stanowi wsparcie dla prawie 400 000 stron internetowych! Skrypt WooCommerce to jedna z najbardziej bezpiecznych opcji dla e-handlowców, zwłaszcza tych, którzy już potrafią korzystać z platformy WordPress. Jeśli posiadasz już stronę na platformie WordPress, wystarczy przejść do sekcji Wtyczki i zainstalować z jej poziomu rozszerzenie WooCommerce.

Wiele przydatnych funkcjonalności

Po instalacji wtyczki WooCommerce w panelu administracyjnym WordPress znajdziesz nowe sekcje, dzięki którym będziesz mógł wprowadzić asortyment, zarządzać dostawami i płatnościami.

Dodatkowe, płatne funkcjonalności wtyczki to między innymi:

 • Integracja z kurierami
 • Integracja z Social Media
 • Mechanizm promocji produktów
 • Sprzedaż produktów cyfrowych
 • Łatwy, przyjazny interfejs

WooCommerce to bardzo przyjazne narzędzie, nie tylko dla użytkowników platformy WordPress. Z poziomu rozszerzenia można definiować takie parametry produktów jak:

 • Cena produktu
 • Opisy produktów
 • Zdjęcia
 • Koszty dostawy

Dodatkowe funkcjonalności umożliwiają zarządzanie takimi aspektami jak:

 • Kody rabatowe dla klientów
 • Obsługa klienta via e-mail
 • Tworzenie kampanii reklamowych

Dużo udogodnień

Dzięki wtyczce można tworzyć estetyczne i responsywne maile, a także analizować i śledzić wiele czynników wpływających na sprzedaż. Dane dotyczące klientów, zamówień i asortymentu można w łatwy sposób wyeksportować do arkusza kalkulacyjnego, który jest obsługiwany przez popularne narzędzia kalkulacyjne takie jak Libre Office Calc czy Microsoft Office Excel. Wokół wtyczki jest skupiona również zaangażowana społeczność. Przedsiębiorca może liczyć na wsparcie doświadczonych programistów i rozwiązywać z ich pomocą najbardziej palące problemy.

Personalizacja sklepu

W oficjalnym markecie WordPress można znaleźć wiele przydatnych i funkcjonalnych rozszerzeń oraz szablonów wtyczki WooCommerce. Wygląd sklepu można dowolnie personalizować, przedsiębiorcy nie obowiązują również limity w zakresie dodawanych do oferty produktów. Podstawowa wersja rozszerzenia jest responsywna, dzięki czemu sklep można łatwo modyfikować według uznania, zarówno pod względem wyglądu, jak i układu elementów na stronie.

Pozycjonowanie sklepu

Dzięki temu, że wtyczka WooCommerce jest w pełni kompatybilna z platformą CMS WordPress, możliwości promowania i pozycjonowania sklepu w wynikach wyszukiwań popularnych wyszukiwarek internetowych są bardzo duże. Dzięki narzędziom WordPress dla e-commerce zwiększysz widoczność swojego sklepu w sieci!

Sprawdź jaki jest koszt pozycjonowania sklepu internetowego w Google.

Obsługa wielu walut i wersji językowych

WooCommerce to wtyczka do WordPress polecana przede wszystkim małym i średnim sklepom. Dzięki temu rozszerzeniu można prowadzić skuteczne działania sprzedażowe Internecie, niezależnie od branży, kraju i obowiązującej waluty. WooCommerce to platforma e-commerce, która pomaga w wygodny sposób zarządzać sklepem internetowym i zwiększyć dochody firmy!

Przejrzyste statystyki

Wtyczka WooCommerce umożliwia prowadzenie statystyk sprzedaży sklepu internetowego. W Panelu Administracyjnym można wyświetlać najważniejsze analizy dotyczące sprzedaży oraz informacje o klientach. Dane można w łatwy sposób wyeksportować do arkusza kalkulacyjnego.