Tesla producentem elektrycznych tirów!

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Elon Musk nie przestaje zadziwiać branżę motoryzacyjną i już teraz zapowiada, że Tesla wyprodukuje własną, elektryczną ciężarówkę! Pierwszy model ma zostać zaprezentowany jeszcze w tym roku.

Kto jak kto, ale trzeba przyznać, że Elon Musk potrafi zadziwić każdą branżę za którą się weźmie. Obecnie ten biznesmen prowadzi kilka firm oraz przewodzi różnym projektom, a każda jego wypowiedź w mediach społecznościowych wzbudza wiele emocji. O co poszło tym razem?

Na swoim Twiterze Elon Musk dumnie zapowiedział, iż już we wrześniu jego zespół zaprezentuje elektryczną ciężarówkę.

Chociaż działalność samego Muska wzbudza często w mediach kontrowersje to jednak biznesmen wciąż śmiało realizuje swoje wizje przyszłości. Obecnie Tesla jest w trakcie ostatniej fazy przygotowania do masowej sprzedaży Modelu 3, który zaprezentowany zostanie w lipcu tego roku.

Nie można również zapomnieć o przedsiębiorstwie o nazwie SpaceX, które w ostatnim czasie odnosi spore sukcesy w globalnej rywalizacji o podbój kosmosu.

Tesla Truck

Wracając do ciężarówki Tesli jej premiera będzie miała już za kilka miesięcy, zatem prace muszą być na naprawdę zaawansowanym poziomie. Ponadto zgodnie z wcześniejszym planem Tesli planowany jest także pickup, SUV oraz autobus. Plany są więc bardzo ambitne, a warto wspomnieć, iż już w tej chwili na kupno auta Tesla Model 3 zapisało się 400 tysięcy chętnych (!).

Jakie technologie zaprezentuje Tesla w swojej ciężarówce? Tego nie wiemy, ale możemy być pewni, iż będą to już pojazdy przynajmniej w połowie autonomiczne. Oczywiście, aby powtórzyć wynik sprzedaży z Modelu 3 będzie potrzeba czegoś więcej niż naszpikowaną elektroniką ciężarówkę, ponieważ konkurencja jest spora i nie śpi. Nad podobnymi rozwiązaniami pracuje już m.in. Mercedes, jednak to właśnie Tesla budzi największe emocje w tej kwestii jak i nadzieje. Jeżeli ciężarówka będzie pozwalała na pokonanie dużej ilości kilometrów na jednym ładowaniu to już w połowie może okazać się ona sukcesem.

Wszystko okaże się w najbliższym czasie. Pozostaje tylko czekać do września.