Telewizja 3G, czyli czym jest telewizja nowej generacji

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Współczesna telewizja nie jest już zwykłym przekazem umożliwiającym wyłącznie bierne oglądanie programów. Współczesna technologia sprawia, że widz staje się aktywnym użytkownikiem telewizji trzeciej generacji. Co to dokładnie oznacza i jak można stać się posiadaczem telewizji 3G? Spieszymy z wyjaśnieniami.

Co to jest telewizja 3G?

Telewizja 3G, czyli trzeciej generacji, to innowacyjne rozwiązanie, które sprawia, że dotychczasowa forma oglądania programów stała się czymś więcej. To projekt, który łączy w sobie funkcjonalność telewizji z możliwościami, jakie daje Internet. Dzięki temu, tradycyjna telewizja została uzupełniona o elementy, które sprawiają, ze użytkownik staje się aktywny, ma niemal nieograniczoną swobodę w korzystaniu z odbiornika. Co to w skrócie oznacza? Użytkownik telewizji 3G może już nie tylko oglądać programy, ale też korzystać z mnóstwa aplikacji, które są wgrane w specjalny odbiornik cyfrowy.

Co ważne, telewizja 3G powstała w sieci kablowej TOYA.

Zalety telewizji 3G

Zalet korzystania z innowacyjnych rozwiązań jest mnóstwo. W przypadku telewizji 3G są to liczne aplikacje i udogodnienia:

  • VoD – Video on Demand (wideo na życzenie),
  • tysiące utworów muzycznych do słuchania w aplikacji MooD (muzyka na życzenie),
  • platformy internetowe stacji telewizyjnych, takich jak TVN Player,
  • karaoke,
  • radio internetowe,
  • możliwość przeglądania stron internetowych bezpośrednio w telewizorze,
  • szybki dostęp do wybranych informacji w postaci widgetów (np. prognoza pogody w wybranych miejscach świata, horoskopy czy wyniki Lotto),
  • nowoczesny odbiornik 3G HD lub 3G HD PVR,
  • funkcja Time Shifting, która pozwala zatrzymywać, przewijać i powtarzać oglądane w telewizji materiały na pendrive lub zewnętrzny dysk USB,
  • port USB wbudowany w odtwarzaczu, co pozwala na oglądanie ulubionych filmów i zdjęć oraz słuchanie muzyki prosto z własnego pendrive’a.

Nowoczesne odbiorniki cyfrowe sprawdzą się nawet w przypadku miłośników tradycyjnych rozwiązań, ponieważ telewizja 3G to także standardowe funkcje oglądania programów w jakości SD i HD.

Nazwanie telewizji 3G domowym centrum rozrywki to najlepsze określenie, które w pełni oddaje charakter tego innowacyjnego rozwiązania na miarę XXI wieku.

 Telewizja 3G w domu – co zrobić, by ją mieć?

Co trzeba zrobić, żeby stać się szczęśliwym posiadaczem telewizji 3G? Wystarczy skorzystać z oferty sieci kablowej, w której dostępne są nowe odbiorniki cyfrowe 3G HD. Koniecznie muszą mieć wbudowany specjalny modem kablowy, dzięki któremu możliwe jest korzystanie z interaktywnych funkcji telewizji 3G. W domu musi być też zapewniony dostęp do Internetu, aby bez przeszkód móc czerpać ze wszystkich udogodnień odbiornika.