Telewizja 3G, czyli czym jest telewizja nowej generacji

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Współczesna telewizja nie jest już zwykłym przekazem umożliwiającym wyłącznie bierne oglądanie programów. Współczesna technologia sprawia, że widz staje się aktywnym użytkownikiem telewizji trzeciej generacji. Co to dokładnie oznacza i jak można stać się posiadaczem telewizji 3G? Spieszymy z wyjaśnieniami.

Co to jest telewizja 3G?

Telewizja 3G, czyli trzeciej generacji, to innowacyjne rozwiązanie, które sprawia, że dotychczasowa forma oglądania programów stała się czymś więcej. To projekt, który łączy w sobie funkcjonalność telewizji z możliwościami, jakie daje Internet. Dzięki temu, tradycyjna telewizja została uzupełniona o elementy, które sprawiają, ze użytkownik staje się aktywny, ma niemal nieograniczoną swobodę w korzystaniu z odbiornika. Co to w skrócie oznacza? Użytkownik telewizji 3G może już nie tylko oglądać programy, ale też korzystać z mnóstwa aplikacji, które są wgrane w specjalny odbiornik cyfrowy.

Co ważne, telewizja 3G powstała w sieci kablowej TOYA.

Zalety telewizji 3G

Zalet korzystania z innowacyjnych rozwiązań jest mnóstwo. W przypadku telewizji 3G są to liczne aplikacje i udogodnienia:

  • VoD – Video on Demand (wideo na życzenie),
  • tysiące utworów muzycznych do słuchania w aplikacji MooD (muzyka na życzenie),
  • platformy internetowe stacji telewizyjnych, takich jak TVN Player,
  • karaoke,
  • radio internetowe,
  • możliwość przeglądania stron internetowych bezpośrednio w telewizorze,
  • szybki dostęp do wybranych informacji w postaci widgetów (np. prognoza pogody w wybranych miejscach świata, horoskopy czy wyniki Lotto),
  • nowoczesny odbiornik 3G HD lub 3G HD PVR,
  • funkcja Time Shifting, która pozwala zatrzymywać, przewijać i powtarzać oglądane w telewizji materiały na pendrive lub zewnętrzny dysk USB,
  • port USB wbudowany w odtwarzaczu, co pozwala na oglądanie ulubionych filmów i zdjęć oraz słuchanie muzyki prosto z własnego pendrive’a.

Nowoczesne odbiorniki cyfrowe sprawdzą się nawet w przypadku miłośników tradycyjnych rozwiązań, ponieważ telewizja 3G to także standardowe funkcje oglądania programów w jakości SD i HD.

Nazwanie telewizji 3G domowym centrum rozrywki to najlepsze określenie, które w pełni oddaje charakter tego innowacyjnego rozwiązania na miarę XXI wieku.

 Telewizja 3G w domu – co zrobić, by ją mieć?

Co trzeba zrobić, żeby stać się szczęśliwym posiadaczem telewizji 3G? Wystarczy skorzystać z oferty sieci kablowej, w której dostępne są nowe odbiorniki cyfrowe 3G HD. Koniecznie muszą mieć wbudowany specjalny modem kablowy, dzięki któremu możliwe jest korzystanie z interaktywnych funkcji telewizji 3G. W domu musi być też zapewniony dostęp do Internetu, aby bez przeszkód móc czerpać ze wszystkich udogodnień odbiornika.

Udostępnij.

Komentowanie wyłączone