Szkolenia programistyczne dla początkujących

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zastanawiałeś się jak ubarwić swoje życie, by na nim zarobić. Otóż większość osób zmienia swoją branże i chce zostać programistą, bo to fajna i opłacalna sprawa. Zatem jaki wybrać język na szkolenie nie studiując informatyki? Najlepiej jest zacząć od szkolenia z języka Java.

Każdy kto chce zostać programistą zadaje sobie proste pytanie „jaki wybrać dla siebie język programowania?”. Znajomi nie pomagają, więc taki typowy Kowalski błądzi swoimi drogami w poszukiwaniu dla siebie odpowiedniego języka. A więc od czego jest najlepiej zacząć, gdy znajdziemy już dla siebie odpowiedni język programowania.

Od czego startujemy?

Czytając różne książki o tematyce programistycznej, nie nauczymy się programować. Liczy się to, że chcąc osiągnąć jakiś cel, musimy postępować wedle przyjętych zasad, a wtedy sukces gwarantowany. Osoba początkująca musi zdać sobie sprawę, że jeszcze nie umie perfekcyjnie programować, ale poprzez ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia osiągnie się zamierzony cel.

Zasada jest prosta, zacznijmy od razu programować. Należy jedynie odróżnić naukę programowania od nauki konkretnego języka programowania. Ucząc się czegoś, nie analizujemy czy w naszym otoczeniu istnieje jakiś język, uczymy się jedynie kontaktu z otoczeniem. Tak samo jest z programowaniem. Ucząc się programować, musimy przede wszystkim nauczyć się kontaktu z komputerem. Wystarczą chęci.

Znaczenie naszego pierwszego kodu

Wybór języka programowania nie jest rzeczą pierwszoplanową. Jeżeli rozważymy osoby, które chcą tylko programować, to oni szybko będą skazani na porażkę. Z kolei ci, którzy mają plan, by coś osiągnąć, np. napisać apkę na telefon, to oni mają z reguły tylko zawężone możliwości działania. Jednak ci, którzy mają gotowe pierwsze kody, ich praca polega tylko na modyfikacji poprzez dopisywanie linii kodu źródłowego i sprawdzanie poprawności działania. Zatem warto stawiać na konkretny cel zanim zaczniemy programować.

Jaki wpływ na dalszą karierę ma pierwszy program?

Mając pierwszy napisany kod w jednym programie, często inni powtarzają to samo w innych językach, nie zwracając uwagi na różnice pomiędzy poszczególnymi językami. Każdy język, to inne schematy postępowania, inny zapis pętli czy operacji logicznych.

Co najważniejsze, to to, że musimy brać odpowiedzialność za to co piszemy, co programujemy. Złe decyzje, to nieszczęście w nieszczęściu. Zabierajmy się za coś co znamy, resztę pomińmy.

Kursy

Przykładowo platforma CodeQuack organizuje kursy w zakresie znajomości podstaw języka Ruby czy podstawy języka Java oraz podstawy języków Java Script i Python’a. Dzięki nim można szybko i z wielką ochotą poznać podstawy tych popularnych języków programistycznych. Kursy są interaktywne bez żadnych obaw, że trzeba będzie gdzieś wyjeżdżać. Możemy bez wychodzenia z domu zasiąść przed komputer i odbyć takie szkolenia.