System CRM dla jednoosobowej firmy

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Postanowiłeś założyć działalność gospodarczą, w której to ty sam jesteś dla siebie szefem, ale nie wiesz jak pozyskać klientów. Czy wiesz, że istnieje system CRM dla jednoosobowej firmy?

CRM – co to jest?

System CRM, czyli Customer Relationship Management to oprogramowanie, które ułatwia nam zarządzanie kontaktami z klientami. Pomaga ono usystematyzować historię relacji, kontaktów z klientami. Stanowi formę kalendarza przypominającego o przyszłych spotkaniach z klientem. Jest to idealne rozwiązanie dla jednoosobowej firmy. Dzięki temu przedstawiciel jednoosobowej firmy ma dostęp do aktualnych informacji o kliencie, które są aktualizowane na bieżąco. W przypadku naszej jednoosobowej firmy, CRM pełni rolę kalendarza wydarzeń z możliwością przypominania o najbliższych spotkaniach czy wydarzeniach, a także mamy łatwy dostęp do historii wydarzeń. Możemy także kontrolować swoje działania. Dodatkowo system CRM posiada newsletter, który wysyłany jest w wiadomości e-mail do bazy klientów. Atutem CRM jest dodatkowo możliwość obsługi klientów, jak i całego programu z poziomu przeglądarki internetowej.

CRM online 

Dostęp systemu CRM online w przeglądarce komputera znacznie ułatwia nam pracę, chociażby w terenie, jeżeli posiadamy przy sobie tablet, laptop z dostępem do Internetu. Wybierając się w delegację pociągiem czy autobusem, zwykle mamy dostęp do sieci WiFi i gniazda z napięciem 230 V, dzięki czemu mamy możliwość pracy na systemie CRM w trakcie podróży. Jednym z takich rozwiązań do zarządzania relacjami z klientami jest system Sparro CRM. Sparro CRM działa lokalnie, jak również online po ówczesnym zainstalowaniu bazy klientów na odpowiednim serwerze. Dodatkowo oprogramowanie umożliwia dostosowanie się do potrzeb klienta po ustaleniu jego oczekiwań wobec systemu.

Jaki system CRM wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego dla naszej jednoosobowej firmy systemu CRM należy zwrócić uwagę na dane jakościowe, ponieważ CRM powinien współdziałać z systemem ERP, który z kolei wspomaga zarządzanie firmą. System CRM ułatwia również optymalizację wykorzystania zasobów i zachodzących procesów w firmie. Jeżeli oba systemy, CRM i ERP będą współgrały ze sobą, nie będziemy mieć jakichkolwiek problemów z przekazywaniem danych, a wszystkie działy firmy będą bazować na jednej bazie danych. Należy zwrócić uwagę również na potrzebne funkcjonalności, gdyż same dane nam nie wystarczą, by skutecznie nimi zarządzać. Dlatego CRM należy zintegrować z modułami analitycznymi. Co najważniejsze, to zwróć uwagę na konieczność aktualizacji systemu CRM, ponieważ jest ona również ważna. Sprawdź czy masz możliwość integracji twojego CRM z innymi aplikacjami, zadbaj o rozbudowanie systemu o własne dodatki, jak również zwróć uwagę na łatwość obsługi. Wybierając CRM w chmurze, powinien on być prosty w obsłudze. Prowadzenie samemu firmy to nie lada wyzwanie, a każda minuta twojej pracy jest na wagę złota. Dzięki CRM w chmurze możesz budować relację z klientem, a także dowiedzieć się, jeśli potrzebujesz jak działa system fakturowania i rozliczania transakcji.

Podsumowanie

Pamiętaj, że jednoosobowa działalność firmy wiąże się z ryzykiem, iż zainwestowane pieniądze po jakimś czasie się nie zwrócą. Jednakże mając CRM to ryzyko znacznie ulega zmniejszeniu. Ty z kolei masz wszystko pod kontrolą i na pewno o niczym ważnym nie zapomnisz, posłuży ci CRM.