Słowa kluczowe SEO – jak zwiększyć widoczność witryny w sieci?

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Głównym celem istnienia wyszukiwarki internetowej Google jest katalogowanie informacji oraz podawanie użytkownikom odpowiedzi na ich zapytania. Te zapytania to różnego rodzaju słowa kluczowe SEO. Czym jest Google? Jak zwiększyć widoczność strony internetowej? Podpowiadamy!

Google, a słowa kluczowe SEO

Google to innowacyjna wyszukiwarka internetowa, wykorzystująca mechanizm indeksowania stron internetowych. Google bot, czyli robot wyszukiwarki analizuje zawartość każdej strony, a następnie nadaje jej określoną wartość, odpowiadającą jej jakości. Algorytm Google jest czuły przede wszystkim na słowa kluczowe SEO, ponieważ jego zadaniem jest dopasowanie wyników tak, by odpowiadały one jak najdokładniej zapytaniom stawianym wyszukiwarce internetowej. Aby strona była widoczna w Internecie, należy więc nie tylko publikować ciekawe treści i promować jej zawartość, ale też optymalizować ją pod kątem SEO.

Słowa kluczowe SEO – jak ich szukać?

Słowa kluczowe to zapytania zadawane wyszukiwarce przez Internautów. Mogą to być sformułowania dwu wyrazowe lub całe grupy wyrazów (tzw. Frazy z długim ogonem). Dzięki nim można odnaleźć określone treści w odmętach Internetu.

Przykładowe słowa kluczowe to: „skuteczne pozycjonowanie”, „pozycjonowanie SEO”, „pozycjonowanie e-commerce”.

Frazą kluczową może być także: „Czym jest Google”, „Jak działa algorytm Google” lub „Jak skutecznie pozycjonować stronę”. Zapewne dzięki wpisaniu takiej frazy w Google trafiłeś na naszą stronę!

Tego typu wyrażenia to ważne narzędzie SEO, dzięki ich odpowiedniemu dobraniu możemy skutecznie pozycjonować stronę w sieci. Jak dobierać słowa kluczowe? Warto skorzystać między innymi z takich narzędzi jak planer słów kluczowych Google, narzędzie online Answer the Public, czy komercyjne programy typu SEMSTORM.

Gdy już dobierzemy ważne frazy, warto stosować je w nagłówkach, tytułach oraz meta description na stronie internetowej. Należy jednak pilnować, by nie przesadzać z ich ilością, takie zjawisko to kanibalizacja słów kluczowych i może ono doprowadzić do utraty pozycji strony w rankingu wyszukiwań.

Jak zatem zwiększyć widoczność strony w sieci? Recepta jest prosta.

Należy:

  • Publikować unikalne, wartościowe treści, czyli tworzyć dobry content
  • Optymalizować stronę pod kątem SEO, czyli dobierać słowa kluczowe i korzystać z nich w wielu elementach strony
  • Stosować techniki zgodne ze wskazówkami Google dla webmasterów, czyli White Hat SEO
  • Posiłkować się narzędziami SEO i monitorować efekty swoich działań