Skuteczny e-mail marketing może zwiększyć sprzedaż. Sprawdź jak to zrobić!

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

To żadna tajemnica, że skuteczny email potrafi pozytywnie wpłynąć na wyniki sprzedaży w Twojej firmie. Problem polega jednak na tym, że coraz trudniej taką kampanię email marketingową przeprowadzić. Najważniejsze jest to, aby stworzyć przyciągającą treść wiadomości – aby to zrobić, trzeba kierować się kilkoma zasadami.

Kilka złotych rad na początek – konstrukcja wiadomości

Nikt nie przeczyta wiadomości, która nie zaciekawi już samym tytułem. Tym bardziej, że dziś ludzie naprawdę coraz z mniejszą ufnością otwierają maile – boją się wirusów i są przyzwyczajeni do spamu.

Całe szczęście, można temu zaradzi, konstruując ciekawy nagłówek wiadomości (tytuł). Razem ze specjalistami z firmy edrone – twórcami najlepszego systemu CRM dla e-commerce, radzimy jak to zrobić!

Pamiętaj o tym, że masz tylko jedną szansę! Liczy się pierwsze wrażenie. Niech będzie dobre! Unikaj w tytule oklepanych schematów typu „ostatnia promocja”, „jedyna okazja!”. Te tytuły kojarzą się ze spamem, którego nikt już nie otwiera. Lepiej spersonalizować tytuł i całą wiadomość. Unikaj nudnych i zbyt długich zwrotów, a postaw na emocje i język korzyści. Krótko wytłumacz, o co chodzi. Szanuj czas swoich klientów.

Jeśli już jesteśmy przy personalizacji i targowaniu – ważne jest też, aby dobrze zaadresować wiadomość. Załóżmy, że Twój docelowy klient otworzy email. Szybko straci zainteresowanie i nawet nie odczyta treści, jeśli uzna, że wiadomość nie jest adresowana bezpośrednio do niego. Nie zapomnij podpisać się na końcu wiadomości, najlepiej imieniem i nazwiskiem. To wzbudza zaufanie. Podobnie jak wiadomości wysłane z adresu utworzonego w firmowej domenie.

Zainteresuj swojego docelowego odbiorcę i personalizuj maile

Wspominaliśmy już o tym, że spersonalizowana wiadomość będzie bardziej skuteczna. To bardzo ważne. Każdy z nas lubi, kiedy traktuje się go wyjątkowo. Z pewnością tak się poczuje odbiorca Twojej wiadomości, kiedy odpowiednio ją zaadresujesz. Warto uwzględnić takie dane jak:

  • imię;
  • nazwisko;
  • płeć;
  • wiek;
  • miejsce zamieszkania;
  • zainteresowania;
  • ostatnio robione zakupy w Twoim sklepie.

Między innymi, właśnie dlatego warto zbierać informacje o swoich klientach. Dzięki temu promocja będzie bardziej skuteczna. A im skuteczniejsza promocja, tym większa sprzedaż.

E-mail marketing w smartfonie

Wysyłaj maile skutecznie, a nie często…

Wielu początkujących sprzedawców, wciąż myli te dwa pojęcia: często i skutecznie. To nie jest to samo! Nikt z nas nie lubi być zarzucany setkami wiadomości, czy telefonami kilka razy dziennie. Dobrym odstępem czasy na wysłanie wiadomości jest 7 dni, lub 14 dni, w zależności od branży, w której się obracasz.

Nie bez znaczenia jest też dzień i jego pora. Najpopularniejszymi dniami są wtorek i czwartek. Dlaczego? Odpowiedź jest dość prozaiczna. Nikt nie lubi poniedziałków, a w piątek każdy myśli o weekendzie. Dane pokazują wyraźnie, że w te dni konwersja jest najmniejsza. Warto też zadbać o to, aby wiadomości były wysyłane w przedziale od godziny 9.00 do 15.00, czyli w godzinach pracy.

Wspomóż się systemem CRM

Jak już pewnie zauważyłeś, stworzenie idealnej wiadomości do Twoich klientów nie jest wcale takie proste. Trzeba gromadzić dane, odpowiednio ułożyć treść i zadbać nawet o czas wysłania maila. Robienie tego wszystkiego samodzielnie jest niezwykle trudne, a czasami nawet niemożliwe. Wyobraź sobie, że musisz wysłać spersonalizowaną wiadomość do setek, tysięcy, milionów klientów.

Całe szczęście, z pomocą przychodzą systemy CRM, takie jak CRM edrone, które służą do automatyzacji marketingu. Platforma sama zbiera potrzebne dane, targetuje osoby i wysyła im skuteczne treści.