Rozwiązania mobilne zwiększają efektywność pracy

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa potrzebują rozwiązań mobilnych. Nie stanowi to tylko uatrakcyjnienia zajmowanego stanowiska, ale przede wszystkim produktywności osób zatrudnionych.

Można pokusić się o stwierdzenie, iż to właśnie mobilność danej firmy stanowi o jej prestiżu i nowoczesności. Nie tylko Internet, ale także wszystkie mobilne aplikacje mogą być w tym pomocne. Wszechobecne w naszym życiu są już smart fony. Specjaliści z Gartner po dogłębnej analizie wywnioskowali, że w 2019 roku aż 83% firm będzie swoje funkcjonowanie opierało na rozwiązaniach mobilno-technologicznych.

Jako błogosławieństwo dzisiejszych czasów uznaje się pracę zdalną. Niewątpliwie jest to duże ułatwienie, zważając na pęd dzisiejszego  życia. Około 74% przedsiębiorców uważa, że dostępność wszystkich potrzebnych dokumentów i plików z dowolnego miejsca na świecie zwiększa efektywność pracy zatrudnionych osób. Stanowi to też ogromne ułatwienie ze strony pracodawcy. W każdej chwili możemy poprawić przeoczony błąd, lub nawet zwiększyć wypracowaną normę zadaniową.

Tyczy się to również branżowych spotkań. Odległość mierzoną w kilometrach często trudno jest pokonać w krótkim czasie. W przeciwieństwie do tej wirtualnej. Wystarczy połączyć się z zebranymi przez Skype lub popularną platformę webinar.

Smartfony i tablety pozwalają być w stałym kontakcie z pracodawcą. W wielu sytuacjach pomoc specjalisty potrzebna jest nawet wtedy, gdy jest na urlopie. Wtedy bez problemu możemy połączyć się z nim przez platformę internetową w celu konkretnych wyjaśnień. Także kontakt z klientami przez Internet przebiega dużo łatwiej niż w rozmowie telefonicznej. Wtedy jesteśmy skłonni do większej szczerości, ponieważ nie musimy nikomu patrzeć prosto w oczy i możemy przemyśleć swoją wypowiedź. Różnego rodzaju przypomnienia ustawiane w naszych telefonach lub tabletach mogą zastąpić tradycyjny papierowy kalendarz.

Drukowanie za pomocą aplikacji również ułatwia i usprawnia przekaz pomiędzy działami firm. Rosną również wymagania pracowników. Wielu z nich oczekuje już mobilnego dostępu do niezbędnych plików i dokumentów firmy, które pozwolą im na pracę w dowolnie wybranym miejscu. Zmniejszenie presji otoczenia i pędu niewątpliwie zwiększa efektywność wykonywanych działań.

Istnieje wiele aplikacji, które ułatwiają pracę w dużym stopniu, m.in.: Dropbox, w którym możemy przechowywać różnego rodzaju dokumenty w jednym miejscu z dostępem do nich w każdej chwili. LastPass to rozwiązanie dla osób, które mają wiele haseł i loginów do zapamiętania. Automatycznie koduje wszystkie nasze dane ułatwiając dostęp do wszelkich kont i portali informacyjnych.

Dając pracownikowi możliwość rozwoju i elastyczność miejsca wykonywania powierzonych zadań, automatycznie zwiększamy jego przywiązanie do firmy. Wiedząc, że pracodawca pozwala nam na wykonywanie powierzonych zadań poza biurem chcemy również udowodnić, że nie postąpił źle i tego typu działanie nie odbiega jakością od tych wykonywanych na miejscu. Wręcz przeciwnie –
w domowych warunkach i z mobilnym dostępem do danych możemy wykonywać swoją prace lepiej i szybciej. Możliwość zdalnej pracy i otwartość na innowacje to przyszłość kreatywnego i produktywnego biznesu.