Rozwiązania IT dla małych firm

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dlaczego warto zlecić obsługę IT zewnętrznej firmie? Czy zatrudnienie informatyka na etacie będzie lepszym rozwiązaniem? Jak zyskać oszczędności i dobrego specjalistę? Jakie rozwiązania IT dla małych firm są najlepsze?

Outsourcing IT dla małych firm

Outsourcing IT to nic innego jak wynajęcie firmy informatycznej, która będzie odpowiadać za wdrożenie i utrzymanie systemów informatycznych w Twojej firmie. Najważniejszym argumentem zachęcającym do skorzystania z usług zewnętrznej firmy jest stosunkowo niski koszt oraz stały dostęp do najnowszych technologii. Elastyczna oferta zapewnia wygodne możliwości nawiązania współpracy oraz dopasowanie do potrzeb klienta. Korzystając z outsourcingu IT płacimy stawkę zależną od naszych wymagań, dlatego rozwiązanie to pozwala obniżyć koszty również w przypadku, gdy prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą.

Zewnętrzna firma, której zlecamy obsługę IT posiada również większe możliwości niż zatrudniony na etacie specjalista. Współpraca z innymi podmiotami zapewnia wszystkim firmom wysoki poziom wsparcia technicznego oraz niezawodną obsługę infrastruktury i sprzętu.

W jakich sytuacjach małe firmy korzystają z rozwiązań IT dostępnych na rynku?

Oprogramowanie dla e-sklepu

Jednym z przykładów są sklepy, zarówno internetowe jak i stacjonarne, ponieważ oba wymagają logistycznego wsparcia. Z prowadzeniem sklepu wiąże się zawsze szereg działń, które przeprowadzamy każdego dnia. Wielu przedsiębiorców poszukuje zintegrowanego oprogramowania, które ułatwi prowadzenie sprzedaży i pozwoli zredukować liczbę pracowników.

Firmy specjalizujące się w doradztwie informatycznym pomagają wybrać odpowiednią platformę dla następujących czynności:

  • prowadzenie sprzedaży detalicznej oraz hurtowej,
  • kontakt z klientem (CRM),
  • obsługa zamówień i wysyłek,
  • korzystanie z programów magazynowych i handlowych,
  • obsługa aukcji internetowych,
  • planowanie oraz realizację działań marketingowych.

Jakie jeszcze możliwości oferuje współczesny rynek IT dla małych firm?

Przechowywanie dużej ilości danych

Korzystając z nowoczesnych rozwiązań IT dla małych firm nie tylko usprawnisz swój biznes, ale również zabezpieczysz go przed niebezpieczeństwami czyhającymi w internecie. Oprogramowanie antywirusowe, zapora osobista, tworzenie kopii zapasowych – w tym wszystkim pomoże solidny partner. Dzięki współpracy z największymi producentami aplikacji są oni w stanie zaoferować rozwiązania IT dla każdego – dopasowane do potrzeb i możliwości nawet najmniejszego przedsiębiorstwa.

Twój wybór jest tym bardziej istotny dla skuteczności Twojego biznesu jeżeli potrzebujesz firmy, która odpowiadać nie tylko za dostarczanie sprzętu, oprogramowania oraz licencji, ale również za konserwację i utrzymanie infrastruktury sieciowej. Wybierz obsługę dzięki, której będziesz mógł łatwo i skutecznie korzystać z dostarczonych rozwiązań w celu rozwoju przedsiębiorstwa.

Bezpieczne rozwiązania to rozwiązania IT!

Stosując obecnie najnowsze technologie możemy zapewnić dostępność usługi przez 100% czasu w skali roku! Obowiązkowe kopie zapasowe danych uchronią Twoją firmę przed negatywnymi skutkami awarii, szkodliwej działalności złośliwego oprogramowania oraz potencjalnych ataków hakerów. Odpowiednio skonfigurowany serwer umożliwi także w takich sytuacjach szybkie i bezproblemowe przywrócenie pracy e-sklepu, platformy B2B bądź strony internetowej.

Firma w chmurze

Pojęcie chmury od paru lat funkcjonuje w branży IT, jednakże przedsiębiorcy nie zawsze zdają sobie sprawę w jaki sposób mogą wykorzystać jej potencjał. Cloud Computing to olbrzymiej mocy systemy komputerowe dostosowane do konkretnych potrzeb i wymagań klientów. Obecnie w chmurze działa większość popularnych serwisów internetowych oraz systemów informatycznych.

Przykładowe zastosowanie chmury to przechowywanie dokumentów przy wykorzystaniu internetowych magazynów danych tzw. wirtualnych dysków. Usługi w chmurze pozwalają nie tylko na dostęp do plików z każdego komputera pracującego w firmie, ale  także zapewniają wysokie bezpieczeństwo oraz codzienne kopie zapasowe. Takie rozwiązania wdrażamy zwłaszcza w małych firmach, które nie chcą inwestować w drogi sprzęt komputerowy i oprogramowanie. W dzisiejszych czasach ilość przechowywanych danych rośnie bardzo szybko. W ich skład wchodzą m.in. dokumenty księgowe, dane kontrahentów, umowy oraz zamówienia. Pojemność i możliwości chmury są nieograniczone, a koszty związane z jej utrzymaniem bardzo niskie. Wszystko to sprawia, iż jest to najlepsze rozwiązanie informatyczne dla małej firmy.

Wybierając zewnętrzny konsulting informatyczny należy zwróć uwagę na wiedzę i doświadczenie firmy. Przeglądając przykładowe wdrożenia i zrealizowane zlecenia będziesz w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, które rozwiązania informatyczne mogą być najkorzystniejsze dla Twojej firmy.