Responsywne sklepy internetowe – dlaczego warto?

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Responsywne sklepy internetowe pozwalają odzyskać przewagę konkurencyjną na rynku e-commerce. Kto z nich korzysta? Czy konsumencie częściej sięgają po taką formę zakupów, czy preferują tradycyjne strony internetowe? Podpowiadamy!

Responsywne sklepy internetowe – co to takiego?

Responsywne sklepy internetowe to e-sklepy, które powstały z myślą o użytkownikach, którzy dokonują zakupów online, korzystając z urządzeń typu smartfon czy tablet. Słowo responsywność jest tutaj kluczowe, ponieważ oznacza ono, że strona internetowa potrafi się dostosować do rozmiaru ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlana i być tak samo czytelna zarówno na komputerze, jak i na małym smartfonie.

XXI wiek często jest nazywany erą zakupów przez telefon. Dużo w tym prawdy, ponieważ coraz więcej zadań wykonujemy za pomocą smartfona. Robienie zakupów przez telefon pozwala nam zaoszczędzić dużo czasu, zwłaszcza gdy dobrze znamy produkty, które zamierzamy zamówić. Aby zakupić daną rzecz, nie potrzebujemy jej oglądać w rzeczywistym świecie, wystarczy kliknąć przycisk Kup z dostawą do domu.

Jak stworzyć responsywny e-sklep?

Responsywny e-sklep można stworzyć np. za pomocą platformy WordPress i dodatku WooCommerce lub zlecając wykonanie strony internetowej w RWD (Responsive Web Design). Inny sposób to stworzenie aplikacji mobilnej sklepu, bez wykorzystywania przeglądarki internetowej lub zmiana używanej dotychczas strony internetowej na RWD i podniesienie w ten sposób jej standardu.  Rozwiązanie to często bywa tańsze niż wdrożenie dwóch stron internetowych – tradycyjnej i mobilnej.

Responsywne sklepy internetowe – kto może z nich skorzystać?

Z responsywnych sklepów internetowych może skorzystać każda branża, ponieważ zakupów za pomocą urządzeń innych niż komputer dokonują zarówno klienci indywidualni, jak i klienci firmowi.

Sklepy internetowe działające na urządzeniach mobilnych mogą posiadać zarówno firmy zoologiczne i z akcesoriami dla zwierząt (np. z sklep suplementami dla koni), jak i firmy odzieżowe oraz producenci różnego rodzaju dóbr luksusowych. Warto zmienić swoją stronę na RWD by nie tracić klientów, którzy odeszli od przeglądania stron internetowych na ekranie komputera. Wprowadzając nowe standardy, będziemy mogli bez żadnych obaw konkurować z innymi e-sklepami i rozwijać dalej działalność.