Tarot Online

Rejestracja domeny internetowej

Jeżeli przyszły przedsiębiorca zakłada biznes w sieci, najlepszym posunięciem będzie wykupienie i rejestracja własnej domeny internetowej. Można powiedzieć, że to krok konieczny. Sam proces jest bardzo łatwy. W sieci można znaleźć wiele poradników i filmów, jak krok po kroku postępować w takim procesie. W zależności od tego, na jakiej docelowej stornie będzie znajdował się adres, jego utrzymanie przez cały rok może się różnić. Wiele portali ma oferty promocyjne, które oferują utrzymanie domeny nawet przez cały rok za darmo. Wystarczy dobrze poszukać, lub poczekać na okres, w którym często pojawiają się zniżki.

Czym tak naprawdę jest domena?

To nic innego, jak adres, pod którym kryje się nazwa strony klienta i adres e-mail. Odpowiednio skonstruowana nazwa, najlepiej bez znaków interpunkcyjnych czy polskich znaków, wpisana poprawnie od razu może przekierować na docelową stronę. W czasach, kiedy Internet jest tak popularnym miejscem pracy wielu ludzi, rejestracja własnej domeny internetowej i strony jest jedynym wyjściem, aby zapewnić odpowiednie funkcjonowanie interesu. Bardzo liczy się oryginalność. Na danej platformie nie będzie drugiej strony z takim samym adresem.

Rejestracja domeny internetowej krok po kroku

Jak już wspomniano – pierwszym elementem jest oczywiście znalezienie docelowego miejsca rejestracji domeny. Jeśli dobrze się poszuka, można znaleźć oferty promocyjne. Jeżeli już zdecydowano się na konkretną platformę, powinno się wymyślić oryginalną, ale nie za bardzo skomplikowaną nazwę. Wszystko to trzeba wpisać w odpowiednich rubryczkach. Dzięki temu można sprawdzić dostępność konkretnej nazwy na stronie – być może ktoś jest już właścicielem strony o takie nazwie. Jeśli ten etap zakończy się pozytywnie, można przejść do następnych części. Jeżeli nazwa jest zajęta, platforma sugeruje pokrewne nazwy, jakie są dostępne. Na koniec trzeba wybrać prefiks, czyli końcówkę adresu. W Polsce będzie to oczywiście .pl.

Po ustaleniu szczegółowej nazwy podpina się domenę pod odpowiedni host. Najlepiej wybrać cały pakiet, czyli domena plus hosting. Cały proces jest wtedy prostszy dla osoby rejestrującej. Jeżeli wszystkie powyższe warunki zostały spełnione, przychodzi czas płatności za usługę – chyba, że trafiło się na świetną promocję i pakiet można mieć za darmo. Na oficjalną aktywację można czekać nawet jeden dzień. Po dokonaniu się aktualizacji można ruszać z nową stroną.