Profesjonalizm a MLM

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Działając w MLM zapewne spotykasz się z różnymi reakcjami osób z innych pokrewnych firm. W tym wpisie chciałam zwrócić uwagę jak powinien według mnie zachowywać się MLM-owiec z prawdziwego zdarzenia.

Reklamując swój produkt, niektórzy bardzo często twierdzą iż jest on najlepszy na świecie, negując zupełnie i krytykując produkt firmy konkurencyjnej bądź co gorsza wyśmiewając się z niego .Nie jest to zachowanie godne prawdziwego biznesmena czy bizneswomen.

Oczywiście należy przedstawiać produkt w jak najlepszym świetle, jednak nie koloryzować, nie przeceniać niezgodnie z prawdą jego możliwości czy niezdrowo porównywać do produktów z konkurencji. To jest podstawowy błąd i jeżeli ktokolwiek w taki sposób chciałby zachęcać mnie do współpracy bez zastanowienia po prostu odmówiłabym. A dlaczego?

Po pierwsze tak nie wygląda profesjonalny model marketingu, po drugie taka osoba jawi się jako nierzetelna, opierająca swoją działalność na nieuczciwych zasadach czy też nawet manipulacji. Już samo to jest odstraszające. Na dodatek jeżeli takiej osobie się nie powiedzie w danym MLM, a zakładam że na pewno się nie powiedzie z takim nastawieniem i sposobem postępowania, szybko zmieni firmę i być może zacznie krytykować produkt i firmę z którą ostatnio współpracowała. Takie karygodne praktyki zdarzają się niestety nazbyt często, dlatego chciałam Cię na to uczulić i przestrzec przed takimi pseudo-mlm-owcami, manipulatorami.

MLM na poziomie

Profesjonalne i ceniące się firmy MLM nigdy nie będą namawiały swoich dystrybutorów na takie działania. Jeżeli zdarza się to osobie reprezentującej taką właśnie firmę, myślę że chodzi tu o pewien stereotyp, iż według uczciwych zasad nikt się jeszcze nie dorobił. Takie poglądy niestety obecne są wśród społeczeństwa. Nie chcę przytaczać tutaj ogromu przypadków, gdy do wielkich pieniędzy dochodzili wspaniali, uczciwi, godni zaufania i rzetelni ludzie, gdyż zapewne znasz  takich wiele. Dlatego też osób osiągających  prawdziwy sukces w MLM jest jak na lekarstwo. Fakt ten wydaje się mało wiarygodny zważywszy na liczbę osób zajmujących się MLM. Jednak jeżeli chodzi już o osiąganie konkretnych i stabilnych dochodów sprawa nie przedstawia się aż tak kolorowo.

Nie jest to łatwy kawałek chleba dla każdego. Przede wszystkim z gry szybko wypadają ci nieuczciwi, chcący dorobić się szybko, bez włożenia w to jakiegokolwiek wysiłku, opierając się na innych aktywnych partnerach. Taka postawa w bardzo szybki sposób stanie się przyczyną eliminacji z danego MLM, bądź pozostawanie jedynie w sferze nieaktywnego dystrybutora, nieosiągającego z tego tytułu żadnych korzyści finansowych. A przecież nie o to w tym chodzi.

Nachalność i antyreklama

Oprócz wyszydzania produktu konkurencji i wychwalania pod niebiosa produktu swojej firmy partnerskiej, rażącym przykładem braku profesjonalizmu jest nachalne wciskanie i reklamowanie produktu, którym dana osoba nie jest zupełnie zainteresowana.  Reklama i marketing jest podstawą to fakt, jednak umiejętna, zdrowa oraz realizowana w taki sposób aby potencjalny partner czy klient nie miał wrażenia że coś jest mu wciskane na siłę. Zbyt często spotykam się z tym na Facebooku, a szczególnie razi mnie reklamowanie produktów, czy firm na tablicach innych osób. Odbieram to bardzo negatywnie, oprócz usuwania tych reklam dodatkowo powstaje w moim umyśle blokada na daną firmę czy osobę, a zapewne nie chcemy osiągać takich antywyników?  Nie wiem jak Ty ale ja właśnie reaguję w taki sposób, więc własne reakcje są dla mnie pewnym wskaźnikiem jak nie należy postępować.

W tym wpisie zwróciłam uwagę jedynie na te podstawowe aspekty, według mnie najbardziej świadczące o braku profesjonalizmu w tej branży. Jednak nie zamykam ostatecznie tematu i w kolejnych wpisach będę uzupełniała te negatywne zachowania. Zależy mi jedynie na własnych obserwacjach, gdyż na temat tego typu zachowań jest dostępnych wiele informacji, których nie chcę bezpardonowo powielać. Niemniej mogą być one podobne, gdyż wielu z nas mogą razić podobne praktyki, dlatego też wdzięczna byłabym za zamieszczanie przykładów które dla Was są takim przykładem braku profesjonalizmu.