Postaw Tarot Online za darmo

Pracujesz za biurkiem? Te schorzenia Ci zagrażają

Siedzący tryb życia, praca przy biurku przed komputerem sprzyja powstawaniu różnych schorzeń. Uważaj na nie i staraj się im zapobiegać. Przedstawimy kilka z nich, abyś w porę mógł na nie zadziałać. Nie pozwól, aby praca miała zły wpływ na stan twojego zdrowia!

Żylaki

Siedząc w pracy przy biurku często krzyżujemy nogi lub chowamy je pod krzesło taka postawa nie sprzyja naszej postawie. Bezruch stawów kolanowych i biodrowych, a ponadto trzymanie stóp cały czas opartych o podłogę, powoduje, że krew trudniej przepływa przez żyły, a co za tym idzie wolniej dociera do serca. Taka postawa sprzyja powstawaniu żylaków oraz obrzęków, a także zwiększa ryzyko wystąpienia zakrzepu żylnego. Jeśli chcemy temu zapobiec, należy robić przerwy w siedzeniu, wstawać, przejść się lub nawet w trakcie siedzenia wykonywać proste ćwiczenia, które angażują mięśnie nóg i poprawiają krążenie.

Hemoroidy i cellulit

Siedząc cały czas w jednym miejscu bez ruchu, wywierając nacisk na pośladki i uda, przyczyniamy się do powstawania cellulitu, szczególnie jest to widoczne u kobiet. Ponadto grożą nam też hemoroidy poprzez kilku godzinne siedzenie na krześle, nie ruszając się. W tym przypadku, aby zapobiec wystąpieniu tych schorzeń należy robić sobie, krótkie spacery w trakcie przerwy, picie sporej ilości wody, a przy okazji można poćwiczyć trochę mięśnie pośladków, napinając je, co jakiś czas.

Dłonie

Używając klawiatury, wykonujemy często te same ruchy, w trakcie pisania lub obsługiwania myszki i w ten sposób nieprawidłowo ustawiamy nadgarstek. Taki proces może powodować ból dłoni, promieniujący do ramienia, a nawet do pleców, fachowo nazywa się to zespół cieśni nadgarstka, często ból nasila się w nocy. Wydajność ręki spada i utrudnia funkcjonowanie. W trakcie pracy, rób przerwy, a w trakcie nich masuj stawy nadgarstka lub po prostu daj im odpocząć.

Kręgosłup

W dzisiejszych czasach zwyrodnienia kręgosłupa to jedno z najczęściej występujących schorzeń. Długie godziny, spędzone przy biurku w nieprawidłowej pozycji, powodują, że nasze plecy układają się w dziwnych pozycjach. Na początku odczuwamy lekki ból, ale jeśli nie zareagujemy w porę, może dojść do skrzywienia lub poważnego zwyrodnienia. Jeśli chcemy temu zapobiec, należy zadbać o mięśnie naszych pleców oraz brzucha. Gdy ból jest tak silny, że nie jesteśmy w stanie sobie poradzić z nim sami, należy wybrać się do specjalisty, który pomoże nam z naszym schorzeniem.

Komentowanie wyłączone