Postaw Tarot Online za darmo

Praca dorywcza w domu

Praca dorywcza w domu to bardzo dobry sposób na dorobienie dodatkowych pieniędzy do stałej wypłaty, lub jako główne zajęcie w czasie nauki w szkole czy na studiach. Każde ogłoszenie warto jednak wcześniej zweryfikować. Na portalach społecznościowych czy innych stronach często dodawane są ogłoszenia, które górnolotnymi słowami zachęcają nieświadome osoby do aplikacji na stanowisko. W efekcie często za wykonane zlecenia nie otrzymuje się żadnych pieniędzy, a z samym pracodawcą ciężko jest się później skontaktować. Nie można dać się wyzyskiwać i naciągać – biorąc pod uwagę nie rzeczywiste zlecenia, a różnego rodzaju programy zarobkowe.

Oferty bankowe

Ten przypadek bardzo często jest wykorzystywany przez blogerów. Pod postacią artykułu sponsorowanego przedstawiają możliwość genialnego zarabiania tylko jako założenie lokaty. Sam fakt założenia lokaty po zagłębieniu się w tekst daje do myślenia. W taki sposób nie da się permanentnie zarabiać, a jedynie jednorazowo za założenie konta dostać określoną kwotę. Jednak osoba, z której linku przeszło się z procedur otrzymuje za to prowizję. Pod przykrywką pracy dorywczej w domu kryje się oszustwo.

Piramidy finansowe

W tych przypadkach należy być szczególnie wyczulonym. O ile sam fakt założenia lokaty bankowej nie jest niczym szczególnym, to pokuszenie się o wejście do gy w tak zwanej ,,piramidzie finansowej” jest bardzo ryzykowne. Praca dorywcza w domu w taki sposób nie przyniesie żadnych zysków, a tylko koszty i zmartwienia.

Pierwszy krok to założenie konta na konkretnej stronie z polecenia jakiejś osoby. Zarówno jedna jak i druga strona mają z tego małe profity, albo nawet żadne. Bardzo podchwytliwe jest to, że następnym krokiem jest wpłata jakiejś sumy na poczet własnego konta na platformie. Zazwyczaj jest to obca waluta, co już powinno dać do myślenia. Jeżeli ktoś złapie się na ten trik i zrobi przelew, to osoba z której polecenia trafiło się na platformę otrzymuje całkiem pokaźną sumę.

Taki proceder trwa w nieskończoność. Klient, który dał się naciągnąć na pracę dorywczą w domu, tak naprawdę wplątał się w piramidę finansową, w której podobnie musi oszukiwać ludzi. Im większe pieniądze się wpłaci, tym więcej można zyskać – to jeden z licznych haseł, jakimi mamią naiwnych poszukiwaczy pracy.

Nie należy dać się zwariować. Praca dorywcza w domu jest bardzo przyjemna i może być opłacalna, ale tylko wtedy, jeżeli pracuje się z odpowiedzialnymi i uczciwymi ludźmi. Nie można pakować się w podejrzane umowy, które nie dają żadnych profitów.

Komentowanie wyłączone