Pozycjonowanie, czyli SEO dla biznesu

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Choć z całą pewnością hasło „pozycjonowanie” w obecnych czasach nikomu nie jest obce, to jednak samo znaczenie już nie każdy zna. Otóż, wyjaśniając najprostszymi słowami – jest to działanie, które wykonuje się w odniesieniu do danej strony, bądź portalu internetowego.

Pozycjonowanie, a często i SEO (z angielskiego Search Engine Optimization) ma przede wszystkim na celu pomoc odpowiedniej witrynie utrzymać jak najwyższą pozycję w wyszukiwarce, głównie Google, aby wynik trafił do możliwie największej liczby osób. Pozycjonowania stron dokonuje się za sprawą sprecyzowanych kluczowych fraz, czyli haseł. Jest to jednak – co warto zaznaczyć – proces długotrwały.

Na czym polega pozycjonowanie?

Chcąc odnaleźć odpowiednie strony, bądź odpowiedzi na nurtujące nas pytania, nie wpisujemy w Google całych zdań lub pytań, a jedynie zdawkowe hasła. To właśnie za ich sprawą dostajemy wyniki, które są wcześniej pozycjonowane. Ich ranking przekłada się w późniejszym czasie na większą popularność strony oraz znacznie wyższą liczbę odwiedzi, a co za tym idzie – potencjalnych klientów. Idąc tym tokiem – pozycjonowanie daje potencjalny zysk, który może sięgać nawet dziesiątek tysięcy złotych w zaledwie kilka dni, bądź tygodni. Należy pamiętać, iż charakterystyczne dla pozycjonowanie jest to, iż odbywa się ono osobno dla każdej frazy, a więc kluczowa niejednokrotnie okazuje się być odmiana haseł.

Kilka, nie wiele

Pozycjonowanie strony WWW powinno być wcześniej określone dla kilku najbardziej odpowiadających danej branży fraz. Bardzo często decydujemy się na hasła najbardziej popularne, jednak zwykle są one już pozycjonowane przez inne witryny, dlatego warto wybrać w pewnych sytuacjach frazy mniej znane, a trafiające – w tym wypadku – do większej liczby osób, gdyż wówczas znajdujemy się w czołówce wyszukiwarki. Jeśli więc oferujemy napraw aut, lepiej będzie – zamiast „naprawa auta” – pozycjonować stronę dla „naprawa Kraków”, bądź „profesjonalny warsztat”. Wówczas mamy pewność, iż więcej osób nas znajdzie i będą to głównie użytkownicy z naszej najbliższej okolicy.

Koszty pozycjonowania

Pozycjonowanie może kosztować od 500 nawet do 5000 złotych miesięcznie i wyżej, jednak jest to zależne od popularności haseł oraz zaplecza firmy pozycjonującej (strony, a także narzędzi, które posiadają do pozycjonowania). Warto pamiętać, iż im wyższa cena, tym zwykle „lepsza usługa”.

SEO dla e-biznesu

Pozycjonowanie to obecnie jedna z najlepszych metod marketingu internetowego dla firm. Zarówno młodych jak i tych, które istnieją na rynku już od dłuższego czasu. Jest tak, ponieważ pozycjonowaniem zajmują się profesjonaliści, a sam branża znacznie urosła w ostatnich latach i stała się wiodącą w segmencie e-marketingu. W przypadku, kiedy chcemy powierzyć swoją stronę odpowiednim osobom, należy pamiętać, aby zwrócić uwagę na pewne kwestie w trakcie zawierania umowy.

Odpowiednio dobrany partner, taki jak nasza firma Sirius Pro, przyniesie firmie nowych klientów oraz długofalowe zyski.