Poznaj najlepsze narzędzia do zarządzania chmurą!

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jak poprawnie zarządzać wirtualnymi zasobami w firmie? Które narzędzia do zarządzania chmurą mogą poprawić efektywność Twojego biznesu? Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto się zdecydować na przechowywanie danych w chmurze?

W dzisiejszych czasach żadna nowoczesna firma nie jest w stanie funkcjonować efektywnie bez chmury. Zewnętrzne serwery do przechowywania danych cieszą się dużym powodzeniem w wielu branżach takich jak handel, edukacja, czy księgowość. Przechowywane na serwerze dane są dostępne dla pracowników i współpracowników z poziomu wielu różnych urządzeń, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Pliki mogą być udostępniane osobom upoważnionym do ich przeglądania. Jak wybrać odpowiednie narzędzia do zarządzania chmurą?

Poznaj najlepsze narzędzia do zarządzania chmurą!

Archiwizacja danych w chmurze to usługa, z której korzysta ponad 80% przedsiębiorców na całym świecie. Co do zaoferowania mają czołowi dostawcy chmurowych magazynów? Czym się kierować w trakcie wyboru odpowiedniej usługi? Jak wybrać najlepsze narzędzia do zarządzania chmurą?

Najważniejsze parametry, jeśli chodzi o narzędzia do zarządzania chmurą to dostępna pojemność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa (szyfrowanie danych). Oto czołowi usługodawcy z tego obszaru!

  • Amazon Cloud Drive – w ramach płatnej usługi Amazon Cloud Drive użytkownik ma do dyspozycji nielimitowaną przestrzeń, która może przeznaczyć na przechowywanie zdjęć lub dowolnych innych plików.
  • Apple iCloud – wirtualny magazyn od Apple jest dostępny w opcji bezpłatnej do 5 GB danych. Ilość miejsca można w każdym momencie zwiększyć i zdecydować się na stały abonament (nawet do 1000 GB).
  • Google Drive – bezpłatne konto osobiste Google Drive to 15 GB miejsca do przechowywania dowolnego rodzaju plików. Na Google Drive można uploadować zdjęcia, filmy, nagrania w formie audio oraz dokumenty. Klienci biznesowi mogą przetestować Google Drive for Work i zsynchronizować ze sobą urządzenia oraz pliki związane z pracą.

Narzędzia do zarządzania chmurą – jakie korzyści z nich wynikają?

Dzięki internetowym magazynom danych przedsiębiorstwo może zredukować znacznie wydatki związane z IT oraz zwiększyć efektywność wielu procesów zachodzących w firmie. Warto postawić na usługi przechowywania danych w chmurze i zwiększyć swoje szanse na rynku, niezależnie od branży!