Postaw Tarot Online za darmo

Polska policja stawia na outsourcing IT

Branża IT powoli wkracza do każdej dyscypliny życia i otacza wszystkich każdego dnia. Teraz również zdecydowała się w takie innowacje zainwestować Komenda Główna Policji. Za całą tę fuzję odpowiedzialna jest firma Qumak. Na stronie tej firmy można przeczytać, że tworzy ona rozwiązania, które ułatwiają pracę wszystkim osobom w jednostce, przyspieszają rozwój obsługiwanych przedsiębiorstw oraz podnoszą komfort życia osób, których dotyczy dany program. Cała umowa opiewa na niebagatelną kwotę – prawie 11,5 miliona złotych. W ramach podjętej współpracy świadczone będą usługi outsourcingu IT.

Kim jest Qumak?

Spółka Qumak ma swoją oficjalną siedzibę w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich. Do skorzystania z jej usług zachęca z pewnością doświadczenie – firma znajduje się na rynku ponad 30 lat. Na ich stronie internetowej można przeczytać, że: ,, Współpracujemy z 80 firmami z listy 100 największych przedsiębiorstw w kraju, a naszymi partnerami jest ponad 50 globalnych liderów rynku IT. Zdobyte doświadczenie pozwala nam dziś uczestniczyć w tworzeniu nowoczesnych, często pionierskich projektów”.

Głównym celem działalności spółki jest przede wszystkim wdrażanie najnowszych technologii, które są bardzo istotne dla unowocześnienia funkcjonowania biznesu. Qumak przede wszystkim tworzy systemy strzegące bezpieczeństwa wielu firm i kraju. Wszyscy członkowie zespołu, który tworzy firmę uzupełniają się kompetencyjnie, dzięki czemu mogą razem współtworzyć wiele atrakcyjnych projektów na najwyższym poziomie.

Outsourcing IT w policji

Qumak podał także do publicznej informacji, że umowa, jaką nawiązał z Komendą Główną Policji stanowi największy projekt, jaki mogli do tej pory realizować. W ramach swojej działalności są w stanie zapewnić zleceniodawcy opiekę specjalistów w dziedzinach baz danych, różnego rodzaju serwerów, wdrażania nowoczesnych rozwiązań business intelligence oraz wszelkich sieci teleinformatycznych. KGP bierze przykład z innych, prężnie działających firm na rynku z zakresu telekomunikacji, energetyki i ubezpieczeń.

W swoim spektrum działania mają nie tylko opiekę różnego rodzaju specjalistów, ale także odpowiedni rozwój infrastruktury przedsiębiorstwa, zapewnienie odpowiedniego oprogramowania, analizę bieżących działań oraz wszelką pomoc związaną z bezpośrednim kompaktem z użytkownikiem. W komunikacie firmy można zauważyć, że program realizowany przez Komendę Główną Policji dotyczący Modernizacji Służb Mundurowych realizowany będzie w nadchodzących latach. Duża część, na jaką został podpisany kontrakt, będzie przeznaczona w dużej części na działania z tym powiązane.

Komentowanie wyłączone