Po co serwer w firmie?

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Czy opłaca się mieć serwer w firmie? A jeśli tak to jaki sprzęt należy wybrać, aby w pełni zaspokoić potrzeby własnego przedsiębiorstwa i nie przepłacać?

Gdy mówimy o serwerze to na myśl przychodzą nam ogromne farmy komputerowe, które swoją wydajnością pozwalają zaspokoić potrzeby dużych firm i korporacji. Jednak prawda jest taka, że na zakup serwera decydują się także małe firmy i średnie firmy. Korzyści płynących z posiadania własnego serwera jest wiele, a dzisiaj przedstawimy kilka najważniejszych z nich.

Prywatność

W ostatnich latach bez przerwy czytamy o tym jak ważna jest prywatność danych, jednak rynek hostingu w chmurze rozwija się bardzo dynamicznie i nic nie wskazuje na to, aby miało to się zmienić. Inwestując we własny serwer zapewniamy naszej firmie niezależność oraz prywatność przechowywanych danych.

Jeżeli odpowiednio zabezpieczymy oprogramowanie serwerowe oraz dostęp niepowołanym osobom do pomieszczenia z serwerem to nasze dane pozostaną całkowicie bezpieczne. W przeciwieństwie do firm hostingów wśród których często zdarzają się wycieki danych.

Inwestycja

Pieniądze przeznaczane na utrzymanie comiesięcznej usługi hostingu w chmurze to tak na prawdę bezużyteczne wydatki. Co prawda mamy pewność zamawianych usług jednak tylko inwestycja w serwer się na prawdę opłaca.

Kupując markowy i wydajny sprzęt tak przeznaczamy pieniądze na towar, który będzie służył nam przez lata bez większych wydatków. Na sam koniec, gdy zdecydujemy się już na zakup nowego serwera stary możemy odsprzedać w dobrej cenie w całości lub na części. W ten sposób zatrzymujemy gotówkę w firmie bez stałych kosztów.

Niezawodność

Obecnie sprzęt komputerowy oferuje wysoką jakość niezależnie od producenta. W czasach, gdy elektronika jest bardzo tania firmy prześcigają się na inne zalety dla klientów biznesowych takie jak np. gwarancja door-to-door. Dzięki temu w przypadku awarii serwis producenta odwiedzi miejsce instalacji serwera i w ciągu 24 godzin naprawi usterkę.

Co jednak najbardziej istotne, fizyczny serwer w firmie wyłącza usterki spowodowane brakiem internetu, dzięki czemu zawsze mamy pod ręką dostęp do wrażliwych danych firmy.

Systemy IT

Ostatnim aspektem, dla którego inwestycja w serwer jest sensowna to systemy informatyczne. Ich utrzymanie w przypadku hostingu w chmurze bywa bardzo kosztowne. Inwestując w serwer firmowy nie tylko de facto oszczędzamy pieniądze, ale także zyskujemy jego pełną wydajność całkowicie na wyłączność.

W przypadku hostingu online należy pamiętać, że zawsze mamy do czynienia z wirtualnym serwerem, a zatem do naszej dyspozycji zostaje oddana tylko część jego mocy. W przypadku wymagających systemów IT może spowodować to paraliż pracy i frustrację klientów.

Serwer dla firmy

Podsumowując można śmiało napisać, ze zalety posiadania serwera w firmie zamiast korzystania z usług hostingu są oczywiste.

Używany sprzęt z renomowanych e-sklepów cechuje się zbliżoną jakością w dużo niższej cenie, dzięki czemu inwestycja staje się dużo bardziej opłacalna.