Oprogramowanie dla firmy transportowej

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Prowadzisz firmę transportową i nie wiesz, jakie oprogramowanie będzie najlepsze dla Twojej firmy? Jeśli wciąż potrzebujesz informacji, przeczytaj ten artykuł  popularnym oprogramowaniu, być może znajdziesz coś dla siebie.

Każde oprogramowanie tworzone jest w innowacyjny sposób, tak, aby odpowiadał on danej firmie. Oprogramowanie ma służyć pracodawcy w celu kontrolowania, a także rozliczania czasu pracy kierowców. Jest to swego rodzaju ułatwienie, bo wszystko mamy pod kontrolą. Każdy program tworzony jest z myślą o optymalizacji w obszarze organizacji pracy, ułatwiając pracodawcy dynamiczny rozwój i przestrzeganie zasad BHP.

Przedstawiamy krótką charakterystykę najczęściej wybieranych programów wśród firm transportowych.

4Trans 

4Trans dla firm transportowych to system wspomagający zarządzanie nie tylko w działach podstawowych, lecz również w dziale spedycji i produkcji. System jest tak skonstruowany, aby łączył w sobie wszystko to, co umożliwia kontrolę i rozliczanie czasu pracy kierowców, a także sprawdzanie tachografów. Bazując na aktualnych wersjach 4Trans mamy pewność, iż działamy w zgodzie z prawem. Ten rodzaj oprogramowania dla firm transportowych zawiera funkcję TACHOSCAN, który odpowiada za pobieranie, archiwizację i analizę danych z wykresówek, kart kierowców, jak również tachografów cyfrowych. Dzięki modułowi ROZLICZENIA można szybko i bezbłędnie rozliczyć czas pracy kierowców oparty o dane z karty kierowców, wykresówek czy tachografów. 4TRANSMOBILE najnowszy wynalazek oprogramowania 4TRANS. To moduł utworzony pod telefony komórkowe, dostępny w pięciu językach. 4TRANSMOBILE ułatwia odczytywanie zdalne karty kierowcy oraz tachografu, jak również rozliczanie delegacji i płacy minimalnej. Z kolei MANIPULACJE weryfikują ewentualne manipulacje w firmie. Pokazują one rodzaje ostrzeżeń manipulacyjnych w trzech grupach, a także podpowiadają jak to zweryfikować pod względem prawdy. Ostrzeżenia wynikają z ewentualnych manipulacji przy tachografie, karcie kierowcy czy kalibracji. 

SPEDTRANS 8

SPEDTRANS 8 wspomaga zarządzanie działem spedycji i transportu. System ten umożliwia także m.in. wystawianie zleceń transportu czy spedycji, jak również listów przewozowych oraz rozliczenie dokumentów związanych z delegacją. Wszystkie wygenerowane dokumenty możemy np. w PDF wysyłać przez email do centrali. Rejestry dokumentów usprawniają analizy finansowe i logistyczne. Z kolei Generator raportów pozwala na modyfikacje dokumentów czy raportów w każdym momencie.

Program posiada także rozbudowane kartoteki kontrahentów CRM, m.in. terminarz do zapisywania ważniejszych dat, chociażby termin ubezpieczenia. To także możliwość automatycznego fakturowania, czyli raz klikamy i otrzymujemy wszystkie interesujące nas faktury. Wszystko to pozwala zaoszczędzić czas, redukuje podwójną pracę i niepotrzebne błędy. Za oprogramowanie przemawia również jego integracja z Listem przewozowym 7.000, co wpływa na usprawniony proces drukowania listów przewozowych, kodów kreskowych czy wysyłka zleceń online bezpośrednio przez klienta.

SPEDTRANS 8 może również służyć, jako strona internetowa, gdzie możemy dokonać podglądu rejestru zleceń, składanych zleceń, jak również ich status.

CarLo

CarLo stawiana optymalizację procesów transportowych w firmie. Usprawnia on zarządzanie transportem, od początku tworzenia zleceń poprzez dyspozycje i planowanie tras, aż po rozliczenie i zarządzanie flotą, jak również systemami Business Intelligence. W CarLo możemy monitorować lokalizację i zarządzać zleceniami, a także zarządzać magazynem czy dokumentami. Możemy dokonać elektronicznej archiwizacji, jak również obliczyć opłaty drogowe. Oprogramowanie skupia się także na elektronicznym tworzeniu zleceń i monitorowaniu przesyłek.

EUROTRANS 2000

Oprogramowanie EUROTRANS 2000 stworzone jest z myślą o firmach zajmujących się m.in. transportem. Ułatwia wsparcie i automatyzację prac w firmie. System ten, które praca możliwa jest w trybie on/off line pracuje tylko w środowisku Windowsa. Wsparty jest także działaniem bazy danych SQL. Dostępna jest również rozbudowana kartoteka kontrahentów, a także kartoteka pojazdów.