Nowe technologie w branży fitness

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Bycie fit staje się już pewnego rodzaju trendem ostatnich lat. Ma to swoje wady i zalety, jednak nie da się ukryć, że społeczeństwo coraz chętniej rusza się z kanap. Wszystkiemu towarzyszy oczywiście odpowiednia oprawa technologiczna. Również branża fitness pod tym względem nie jest odmienna. Klienci siłowni czy zajęć fitness coraz częściej na treningach korzystają ze smartwatcha czy specjalnych opasek, które mierzą puls i ilość spalonych kalorii.

Nowoczesne akcesoria

W czasie zajęć ciężko jest korzystać z telefonu i mierzyć ilość przebytych kilometrów czy traconych kalorii. Zpomocą przychodzą wcześniej wspominane smartwatche czy inteligentne opaski na nadgarstki. Nawet interaktywne okulary znajdują swoich zwolenników. Także samo społeczeństwo deklaruje, że chętnie skorzystałoby z tego typu urządzeń. Swoje zastosowanie znajdą nie tylko podczas ćwiczeń, ale także w życiu codziennym.

Statystyki

Liczba osób podejmujących aktywność fizyczną lub zmierzająca do tego z roku na rok rośnie. W tym miejscu warto przedstawić dane statystyczne, które idealnie obrazują stosunek społeczeństwa do sportu. Ponad 60 % mieszkańców jest aktywna. Powodów jest wiele: dla zdrowia, spędzenia wspólnie czasu czy polepszenia wyglądu. Dzięki rosnącej popularności fitness zwiększają się także zyski klubów fitness. Dane przedstawiane przez Deloitte mówią, że w ubiegłym roku ponad 2,7 milionów osób było zapisanych do klubów fitness. W związku z tym nowe technologie są coraz bardziej przenikają w te struktury. Przez Internet można kupować karnety. W wielu siłowniach można spotkać urządzenia, które są wyposażone w ekrany z dostępem do Internetu.

Technologia na start

Wcześniej wspominane smartwatche czy gear fit już na dobre zadomowiły się w wielu dyscyplinach sportowych. Jednak nowe technologie w branży fitness nie stanęły w miejscu. Coraz częściej mówi się o live-streamnig Workout. To nic innego, jak prowadzone treningi na żywo. Nie przez byle kogo – pojawiać się mają najbardziej popularni trenerzy fitness na całym świecie. To fenomenalne przenikanie się dwóch dziedzin: fitnessu i nowych technologii.

Ci, którzy wolą ćwiczyć w domu, mogą zaopatrzyć się w mobilną aplikację, która pomoże w zmobilizowaniu się do kolejnych ćwiczeń. Można znaleźć tam konkretne plany, a nawet przykładowe jadłospisy i diety. Pomogą również liczyć kalorie przy przyrządzaniu posiłków.