Narzędzia dla copywriterów – które z nich warto wypróbować?

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Publikowanie wartościowych treści, czyli content marketing, to strategia, która wpływa pozytywnie na pozycję strony w wynikach wyszukiwań. Jakie narzędzia dla copywriterów mogą ułatwić pracę? Sprawdź koniecznie nasze propozycje!

Na czym polega content marketing?

Zanim dowiesz się, które narzędzia dla copywriterów warto wypróbować, warto dowiedzieć się, na czym polegają techniki content marketingu. W dużym skrócie jest to tworzenie i publikowanie treści. Nie takich zwykłych, ale wartościowych i unikalnych, takich, które będą wysoko pozycjonowane przez algorytmy wyszukiwarek internetowych.

Najważniejszym celem jest stworzenie takiego przekazu, który będzie oddziaływał na czytelnika i zachęcał go do częstszych wizyt. Równie ważne jest zachęcenie odbiorcy do określonej akcji, np. kliknięcia w koszyk i dokonania zakupu. Poprzez content marketing można skłonić klienta do reklamowania naszej firmy, zainteresować go oraz zbudować z nim trwałą relację. Jak to zrobić? Pomocne będą profesjonalne narzędzia dla copywriterów oraz umiejętność kreatywnego i lekkiego pisania!

Narzędzia dla copywriterów, które warto wypróbować

Aby strona była dobrze postrzegana przez czytelników i faworyzowana przez algorytmy Google, zamieszczane na niej treści muszą być:

 • Poprawne pod względem gramatyki, słownictwa i interpunkcji
 • Czytelne i przejrzyste
 • Unikalne, nieplagiatowane
 • Ciekawe i wartościowe pod względem merytorycznym

Sama umiejętność tworzenia chwytliwych haseł reklamowych może nie wystarczyć. Przydadzą się także takie narzędzia, jak:

 • Google Trends – to aplikacja pomocna, by określać aktualnie panujące trendy i planować content
 • Jasnopis – to narzędzie, które sprawdza czytelność tekstu oraz to, czy nie jest on zbyt trudny dla potencjalnych czytelników
 • Language Tool – to pomocny korektor online
 • Answer the Public – to aplikacja pomocna w wyznaczaniu słów kluczowych SEO, a także fraz z długim ogonem
 • Piktochart – to narzędzie, dzięki któremu można stworzyć ciekawe i przyciągające wzrok infografiki
 • Unsplash – to baza darmowych grafik i zdjęć, które można dowolnie wykorzystywać na stronach internetowych
 • Zecerka – to prosty korektor do poprawy typografii tekstów

Dzięki wyżej wymienionym (darmowym!) narzędziom, tworzenie wartościowych tekstów stanie się jeszcze prostsze i bardziej wygodne. Można je wykorzystywać nie tylko do tworzenia tekstu publikacji na stronie www, ale także opisów produktowych, tekstów sprzedażowych oraz artykułów zapleczowych, tzw. Precli.