Największe sukcesy i porażki branży IT w Polsce

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jak dobrze wiadomo, rynek IT w ostatnim czasie rozwija się bardzo intensywnie. Przewiduje się, że jego popularność nadal będzie wzrastać. Warto jednak wiedzieć o tym, że tak jak wszystko, polska branża IT posiadała w swojej historii nie tylko wzloty, ale i upadki. Przedstawiamy więc najpopularniejsze sukcesy i porażki polskiej branży IT.

Druk 3D

Rozwój technologii doprowadził do odkrycia druku 3D, które stało się bardzo przełomowe dla społeczeństwa. Nie tylko ze względu na niecodzienne możliwości, ale także ze względu na łatwą dostępność pod względem cenowym. Dla udowodnienia wyjątkowości tego odkrycia warto przybliżyć pewną wrocławską firmę, która przedstawiła drukarkę, umożliwiającą druk 3D z czekolady, gliny oraz plastiku.

Medycyna

Polska opieka medyczna ze względu na długie terminy oczekiwań do lekarzy, nie cieszy się zbytnio dobrą opinią. Nie warto jednak wrzucać wszystkich do jednego worka, ponieważ w naszym kraju posiadamy wielu dobrych lekarzy, których odkrycia technologiczne mogłyby słynąć na całym świecie. Przykładem mogą być preparaty radioizotopowe, które są wykorzystywane zarówno w diagnostyce, jak i terapii, dając pozytywny efekt leczenia poprzez promieniowanie jonizujące. Przykry jest jednak fakt, iż mimo skuteczności działania, radioizotopia nie jest aktualnie jeszcze tak bardzo rozpowszechniona.

Cyfrowa ramka na zdjęcia

W ostatnim czasie w sieci bardzo głośno było o kampanii pewnego mężczyzny, który odkrył rzekomo innowacyjny i wymagający wiele wkładu finansowego wynalazek, przynoszący korzyść dla społeczeństwa. Spodziewano się niesamowitego odkrycia, ale niestety trzeba było pogodzić się z rozczarowaniem. Tym jakże innowacyjnym wynalazkiem okazała się… cyfrowa ramka na zdjęcia, która wyświetla fotografie z komputera lub smartfona. Odkrycie to nie doczekało się wielkiego uznania, głównie ze względu na to, iż tego typu gadżety istniały już na rynku od dawna.

Łaziki marsjańskie

W ich budowie znaczącą rolę odegrali polscy studenci, którzy później zdominowali bardzo popularny turniej University Rover Challenge w USA. Ze względu na panujące podczas niego trudne warunki, tym bardziej należy się ukłon w stronę zdolnej młodzieży, która posiada duży potencjał, jeśli chodzi o rozwój tej branży i której projekty stają się docedniane na całym świecie.