Najszybszy internet w Polsce

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dzięki platformie SpeedTest wszyscy klienci chętni do zmiany obecnego Internetu mogą mieć wskazówkę, która pomoże w doborze odpowiedniej prędkości. Każdy operator, który znajduje się we wszystkich zestawieniach musiał być pod ścisłą kontrolą prędkości i jakości świadczonych usług. Jeśli chodzi o prędkość, to właśnie ten parametr najbardziej interesuje wszystkich w tej kategorii. Szybkość przepływu danych jest dla wszystkich konsumentów najważniejszym kryterium, które decyduje o wyborze konkretnego operatora.

Najlepsi operatorzy w 2017 roku

Ranking został sporządzony na podstawie danych, jakie SpeedTest podaje do publicznego wglądu. Pod uwagę wchodziła oczywiście prędkość przesyłania danych, jakość odbieranych nagrań video itp.

Pierwsze miejsce najszybszego Internetu w Polsce otrzymuje firma Toya. W swojej ofercie mają również telewizję cyfrową i kablową oraz inne usługi mobilne. Średnia prędkość pobierania danych to około 60 Mbps. Z kolei średnia prędkość przesyłania danych to około 13 Mbps. Średni ping dla tej sieci to 17 ms. Tę sieć testowano około 15500 razy.

Drugie miejsce na podium przypadło tym razem firmie INEA. Ta marka również w swojej ofercie może zaproponować klientowi telewizję, Internet i telefon. Średnia prędkość pobierania danych w tym przypadku to około 54,25 Mbps. Średnia prędkość wysyłania danych to 13 Mbps. Ping z kolei ynosi 19 ms. Liczba testów w tym przypadku jest jednak dużo większa – wynosi około 30000.

Brązowy medal w tym roku przypadł Internetowi UPC. To przedsiębiorstwo również oferuje swoje zasługi w zakresie telewizji, telefonii i Internetu. Średnia prędkość przesyłania danych to około 52 Mbps. Z kolei średnia prędkość wysyłania danych wynosi w przybliżeniu 9,8 Mbps. Średni ping tym razem wynosi 23 ms. Liczba testów w tym przypadku jest jak na razie najwyższa, bo około 108800.

Czwarte miejsce w rankingu ,,Najszybszy Internet w Polsce” otrzymała Vectra. Podobnie jak swoi poprzednicy również oferuje usługi w zakresie telewizji, Internetu i telefonii. Średnia prędkość pobierania danych to około 43 Mbps. Drugie kryterium, czyli średnia prędkość przesyłania danych to około 8 Mbps. Ping w tym przypadku wynosi 25 ms. Test wykonano 62661 razy.

Piąte i zarazem ostatnie miejsce należy do Multimedia. Ta firma oferuje szeroki zakres usług. To nie tylko telewizja, Internet i telefon, ale także prąd i gaz. Średnia prędkość pobierania danych to około 30 Mbps. Średnia prędkość przesyłania danych wynosi około 5 Mbps. Ping równy jest 25 ms. Testy wykonano 46231 razy.