Najlepsze opakowania dla sklepu internetowego

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Oryginalny wygląd pudełka produktowego i wydruk na opakowaniu to przyszłość w e-commerce. Jak wybrać najlepsze opakowanie dla sklepów internetowych? Czym się kierować? Czy możliwe jest spersonalizowanie pudełka tak, by wywarło ogromne wrażenie na kliencie? Zapraszamy do lektury wszystkich zainteresowanych projektowaniem opakowań dla e-commerce.

Dlaczego warto postawić na opakowania kartonowe dla e-commerce?

Branża opakowań dla sklepów internetowych ciągle się rozwija. W trosce o naturalne środowisko coraz więcej przedsiębiorców inwestuje w opakowania tekturowe. Sklep internetowy, który korzysta z takich pudełek, wypada dobrze w oczach konsumentów, ponieważ opakowania kartonowe dla e-commerce są w 100% biodegradowalne. Surowce użyte do produkcji kartonowych pudełek dla sklepu internetowego mogą być ponownie wykorzystane i przyczynić się do produkcji nowych opakowań.

Proekologiczny wizerunek jest szczególnie ważny w branży kosmetycznej. Producenci naturalnych i organicznych kosmetyków, a także innych wyrobów kosmetycznych przykładają szczególną wagę do tego, by pakować swoje wyroby w ekologiczne opakowania dla sklepów internetowych. Niektórzy z nich korzystają nawet z opcji ekologicznego nadruku w postaci wodnych farb!

Dobrym przykładem jest polska manufaktura sojowych świec – Biotika. Opakowania dla e-commerce, w których wysyłane są produkty marki Biotika to ekologiczne pudełka fasonowe. Wierzch pudełka dla sklepu internetowego zdobi delikatny minimalistyczny nadruk – logo firmy. Poza zapachowymi świecami konsument może w środku znaleźć także ekologiczne wypełniacze – dzięki nim produkt dociera w nienaruszonym stanie do klienta. Pudełka dla e-commerce Biotika zamyka także elegancka wstążka.

Opakowania dla sklepów internetowych – wybór jest bardzo ważny!

Opakowania kartonowe dla sklepów internetowych to trwały, tani, praktyczny i ekologiczny sposób na przechowywanie, wysyłkę oraz transport towarów. Wiele firm nie docenia jednak ogromnego potencjału opakowań jako… nośnika reklamowego. Opakowania kartonowe dla e-commerce można spersonalizować i nanieść na nie kolory oraz dowolnie wybrane wydruki. To rozwiązanie, które sprawdza się zarówno jako namacalna firmowa wizytówka, jak i oddziałuje w silny sposób na klienta i jego zakupowe decyzje.

Wystarczy spojrzeć na opakowania tekturowe, z których korzysta sklep internetowy ZOJO. Zestawy suplementów dla kobiet ZOJO Beauty Elixirs są pakowane w różnorodne stylowe czarno-białe opakowania dla sklepów internetowych. To, co je wyróżnia to design, kreatywny nadruk na pudełku („Who are you darling”?) oraz wełniane wypełniacze. Każdy produkt ZOJO Beauty Elixirs pakowany jest w oddzielne małe pudełko produktowe, dodatkowo w przesyłce można znaleźć czerwone ozdobne wycinanki, które swoim kształtem przypominają ponętne kobiece usta.

Pudełka dla e-commerce ZOJO są chętnie fotografowane przez klientki tej marki. Powstał nawet specjalny hashtag #zojogirls, dzięki któremu kobiety mogą się identyfikować z marką i polecać ją znajomym. Jak widać, warto dołożyć wszelkich starań i zaprojektować pudelka dla sklepu internetowego tak, by były one ciekawe, intrygowały, przyciągały wzrok i zachęcały do reklamowania. Takie opakowania dla e-commerce to nie wydatek, lecz inwestycja!

Opakowania dla e-commerce – sklep internetowy może dzięki nim zbudować relację z klientem!

Jak wybrać najlepsze opakowanie? Przedsiębiorca może je stworzyć od podstaw praktycznie samodzielnie! Szare tektury dawno już wyszły z mody, teraz na topie są opakowania niestandardowe, które wyróżniają się kolorem, kształtem, sposobem otwierania i zamykania oraz nadrukowanymi powierzchniami. Dzięki nietypowym rozwiązaniom, poza produktem wysokiej jakości, Klient otrzymuje również dodatkową wartość w postaci wyjątkowego, estetycznego pudełka, które będzie mógł jeszcze wielokrotnie i z przyjemnością użytkować. Warto zadbać o to, jeśli chcemy, by relacja z nim była owocna długoterminowa!

Gdzie można zamówić spersonalizowane pudełka dla sklepu internetowego?

Jednym z czołowych producentów opakowań w Europie jest polska firma Packhelp. Z usług Packhelp korzystają między innymi takie firmy jak Yope, Stars & Sage, Happy Socks czy Coffe Republic. To marki, które podbiły serca klientów na całym świecie, nie tylko dzięki wysokiej jakości produktom! Pudełka wysyłkowe tych firm, to małe dzieła sztuki, które wyróżniają ofertę na tle konkurencji i mówią o produkcie nie raz więcej, niż najlepsza reklama!

Opakowania kartonowe dla sklepów internetowych – wizytówka dla Twojego biznesu

Markowe opakowania kartonowe dla sklepów internetowych przyciągają uwagę, zachwycają i imponują. Im więcej wysiłku włożysz w zaprojektowanie pudełka, tym bardziej wyjątkowo poczuje się Twój Klient i będzie skłonny do częstszych zakupów! Warto poświęcić czas i zaprojektować własną, unikalną linię opakowań detalicznych, którą będą wyróżniać precyzyjne nadruki na bocznych ścianach pudełka lub nietypowa kolorystyka. Odpowiednio zaprojektowane opakowanie to świetna wizytówka dla firmy!