Postaw Tarot Online za darmo

Najlepsze miejsca do pracy zdalnej

Cyfrowy nomadyzm to zjawisko coraz częściej występujące w Polsce. Jakie są najlepsze miejsca do pracy zdalnej w Polsce i poza granicami naszego kraju? Zapraszamy do lektury!

Cyfrowy nomadyzm – co to takiego?

Digital Nomad to pojęcie, które coraz częściej pojawia się w branży biznesowej i zawodowej, także w Polsce.  Cyfrowi Nomadzi (Digital Nomads) to osoby pracujące w 100% zdalnie, z wykorzystaniem komputera i Internetu. Pojęcie to dotyczy takich zawodów jak grafik, programista, copywriter, nauczyciel, tłumacz, dziennikarz, pisarz, Gloger, czy social media specialist. Cyfrowi nomadzi to osoby, które nie muszą codziennie być w biurze w określonych godzinach i mogą pracować praktycznie wszędzie, gdzie tylko można wziąć ze sobą komputer i jest dostępne połączenie z siecią!

Najlepsze miejsca do pracy zdalnej w Polsce

Z miejsc do pracy zdalnej wartych do polecenia w Polsce należy wymienić szereg kawiarni w różnych miastach. Takie miejsca jak Bema Cafe we Wrocławiu, Palarnia Kawy w Gdańsku, czy kawiarnia Botanica w Krakowie to bardzo klimatyczne kawiarnie w samym centrum miasta. Przestrzeń jest stylowa, serwowane jedzenie i kawa pyszne i wszędzie jest dostęp do Internetu oraz gniazdek elektrycznych. W Bema Cafe dodatkowo serwowana jest darmowa woda dla wszystkich gości!

 A co z pracą w domu?

Wiele osób jako najlepsze miejsce do pracy zdalnej wybiera swoje mieszkanie. Jako biuro służy najczęściej oddzielny pokój, a badania dowiodły, że osoby pracujące we własnym domu czują się szczęśliwsze i pracują efektywniej. Ogromny wpływ na jakość pracy ma to, jak zaaranżujemy domową przestrzeń oraz nasze stanowisko pracy.

Najlepsze miejsca do pracy zdalnej na świecie

  • Tajlandia

Jeśli chodzi o najlepsze miejsca do pracy zdalnej na świecie, to niezmiennie wygrywa Tajlandia. Niskie koszty utrzymania, egzotyczne okoliczności przyrody, wyspiarski luz, przyjaźni i otwarci ludzie, pyszne jedzenie – to tylko niektóre zalety Tajlandii!

  • Portugalia

Lizbona to portugalskie miasto, które przyciąga do siebie coraz więcej cyfrowych nomadów. Lot do Portugalii z Polski trwa tyle samo, co podróż z Wrocławia do Warszawy, Internet jest bardzo szybki, a ceny relatywnie niskie.  Jedyny minus to wysokie ceny zakwaterowania.

  • Gran Canaria

Praca zdalna na „Hawajach Europy”? Czemu nie? Gran Canaria dzieli od Polski jedynie kilka godzin lotu, na miejscu jest niezawodny Internet, a ceny zakwaterowania są niższe niż w innych hiszpańskich miastach. Poza godzinami pracy można uprawiać surfing oraz trekking lub integrować się z innymi cyfrowymi nomadami!

  • Islandia

Wbrew surowym warunkom Kraina Lodu i Ognia to doskonałe miejsce do pracy zdalnej, zwłaszcza dla osób, które nie przepadają za wysokimi temperaturami. Na całej wyspie jest dostępna szybka sieć Wi-Fi, a praca z widokiem na lodowce, jeziora i góry z pewnością należy do inspirujących! W wolnym czasie można wybrać się na czarne plaże, do Parku Narodowego Thingvellir, na wygasły wulkan, polowanie na Zorzę Polarną lub trekking!

Komentowanie wyłączone