Najlepsze laptopy do pracy zdalnej

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Praca zdalna to coraz popularniejszy model zarabiania. Jednak nawet do pracy w domowym zaciszu niezbędny jest odpowiedni sprzęt. W poniższym artykule znajdziesz kilka pomocnych uwag, dzięki którym łatwiej wybierzesz niezbędny do zdalnej pracy laptop.

Planując zakup laptopa do pracy zdalnej warto zwrócić uwagę na kilka elementów, dzięki którym będziemy mogli pracować w różnych warunkach. Najważniejszym parametrem będzie oczywiście czas pracy na baterii. Pozostałe parametry zależą w dużej mierze od tego, do czego głównie będziemy wykorzystywać laptopa. Graficy, architekci czy fotografowie z pewnością docenią matową matryce, która zwiększa czytelność w świetle słonecznym oraz matrycę IPS, która jest obecnie standardem w branży, w której bierze się pod uwagę pracę z jakąkolwiek grafiką. Pisarze, dziennikarze, przedstawiciele handlowi czy ludzie biznesu docenią za to wygodną klawiaturę oraz lekkość laptopa. Dla tych, którzy wybierają się w odległe podróże lub planują pracę poza miastem przyda się także wbudowany modem 4G , nie jest on jednak kluczowy podczas wyboru sprzętu do pracy.

Dla poszukujących lekkości i mobilności

Dobry laptop biznesowy powinien oferować wysokiej jakości obudowę z tworzywa lub metalu (obudowy magnezowe lub aluminiowe), powinien charakteryzować się lekkością i pojemną baterią.

Dobrym przykładem ultra mobilnego laptopa do pracy jest Lenovo ThnkPad T570, dla którego producent deklaruje nawet 16,5 godziny czasu pracy na baterii. Oprócz długiego czasu pracy laptop ten oferuje także procesor Inter Core i7 oraz bardzo pojemny, szybki dysk SSD.

Dla tych, którzy szukają jeszcze większej mobilności, przygotowany został Lenovo ThinkPad X270. Oprócz wysokiej jakości wyświetlacza o przekątnej 12,5 cala, laptop wyposażony jest w szybki dysk SSD oraz wbudowany model 4G LTE, dzięki czemu nie musimy rezygnować z połączenia z siecią podczas pracy w terenie.

Laptopy do ciężkich zadań

ThinkPady to linia laptopów o długiej tradycji, powodzeniem cieszą się nawet starsze konstrukcje, co potwierdza ich jakość i renomę. Inną marką, którą szczególnie warto wziąć pod uwagę, są serie XPS oraz Latitude marki Dell. Dell Latitude 5480 na przykład oferuje nawet 15 godzin pracy na baterii oraz wbudowany model 4G, oferując przy tym wyjątkowo atrakcyjną, trzyletnią gwarancję.

Jeśli używamy laptopa do ciężkich zadań, na pewno docenimy serię Toughbook marki Panasonic. Jest to pancerna konstrukcja, oferująca 10 godzin pracy na baterii, wodo i pyłoszczelność oraz rozszerzoną gwarancję. Korzystają z niego żołnierze, budowlańcy i geodeci. Jego nieco bardziej eleganckim odpowiednikiem, pożądanym przez wielu biznesmenów, jest Lenovo Thinkpad X1 Carbon, wzmocniona konstrukcja oferująca bardzo dużą wydajność i 10 godzin pracy na baterii.

Spod znaku jabłuszka

Fani sprzętu Apple wybrać mogą pomiędzy cenionym, trzynasto calowym MacBookiem Air a klasycznym, oferującą nieco więcej mocy MacBokiem. Macbook Air oferuje 12 godzin działania na baterii oraz obudowę unibody o grubości niespełna 2cm. Dodatkowym atutem jest niezrównany wyświetlacz Retina, oferujący rozdzielczość 2304×1440 pikseli.