Najlepsze darmowe oprogramowanie antywirusowe

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Programy antywirusowe to obowiązkowe i konieczne do prawidłowego funkcjonowania komputera oprogramowanie. Jak uchronić się przed atakiem cyberprzestępców? Poznaj najlepsze darmowe oprogramowanie antywirusowe!

Najlepsze darmowe oprogramowanie antywirusowe – cechy

Jak wybrać dobry program antywirusowy? Program ten musi zabezpieczać system operacyjny w czasie rzeczywistym oraz umożliwić pełne skanowanie komputera na żądanie użytkownika, włącznie ze skanowaniem nośników wymiennych. Powinien być przejrzysty i prosty w obsłudze oraz wysyłać czytelne komunikaty w sytuacji, gdy odwiedzane są podejrzane strony internetowe lub system monitorujący wykryje próbę wyłudzenia danych osobowych.

Najlepsze darmowe oprogramowanie antywirusowe – ranking najpopularniejszych programów

AVG AntiVirus FREE

AVG to jeden z najlepszych na rynku darmowych programów antywirusowych, zawierających moduły podstawowej ochrony, kwarantanny, skanera poczty mailowej i dodatkowych narzędzi, chroniących przed kradzieżą tożsamości.

Avast Free Antivirus

Avast to jeden z najpopularniejszych darmowych antywirusów, oferujący bardzo duży wybór dodatkowych funkcji i modułów. Program cechuje się wysoką skutecznością, zarówno w przypadku testów uruchamianych przez użytkownika, jak i w kontekście ochrony w czasie rzeczywistym.

Avira Free Security Suite

Avira to bardzo popularny, darmowy program antywirusowy, posiadający wygodny interfejs oraz wiele przydatnych, ciągle aktualizowanych funkcji. Program wykrywa nie tylko wirusy, ale i również trojany, spyware oraz malware i, dzięki zastosowaniu technologii wirtualnej chmury obliczeniowej, nie przeciąża systemu.

Darmowe oprogramowanie antywirusowe – inne programy

Wyżej wymienione antywirusy to najpopularniejsze i najczęściej instalowane programy. Inne darmowe oprogramowanie antywirusowe to:

  • Kaspersky Free – darmowy antywirus, który zapewnia podstawową ochronę przed wirusami, phishingiem i przy okazji nie obciąża zbytnio systemu
  • BitDefender Antivirus Free Edition 2018 – darmowy program o wysokim poziomie ochrony, niewymagający interwencji użytkownika, ani dużych zmian w konfiguracji, by poprawnie działać
  • Panda Free Antivirus – program chwalony przez wiele branżowych magazynów, oferujący przyzwoity poziom ochrony i nie przeciążający mocno komputera