Nadchodzi centralizacja państwowych działów IT

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Centralizacja to inaczej integracja danych pochodzących z różnych źródeł. Jest szczególnie przydatne, gdy ktoś prowadzi firmy w różnych miastach i musi je kontrolować. A jak to jest jeśli chodzi o sprawy państwowe? Nadchodzi centralizacja państwowych działów IT.

System finansowy, musi działać sprawnie i wydajnie, dzięki IT.  Informatyka musi pomagać resortowi finansów w ich działaniach. W momencie, gdy wszystkie dane będą w jednym miejscu, będzie do nich łatwiejszy dostęp.

Centralizacja państwowych działów IT

W państwie istnieje wielu informatyków oraz organizacji, które działają w inny sposób. W większości przypadków, systemy na których pracują nie wiedzą, co robią inne systemy. To jest błąd, ponieważ przez to procesy tracą na jakości. Rozproszone dane z różnych systemów, będą niewystarczające, jeśli będziemy chcieli dowiedzieć się czegoś o podatniku. Centralizacja pomoże nam zebrać wszystko na temat jednej osoby z różnych rejestrów i przechowywać w jednym miejscu.

Korzyści

Oprócz tego, że wyszukiwanie danych o podatniku, będzie bardziej sprecyzowane i szybsze, dojdzie do tego oszczędność. Państwo ma zamiar całkowicie odejść od papieru, a co za tym idzie oszczędzi pieniądze. Sprawniejsze odczytywanie danych, zaoszczędzi czas pracownika, który będzie mógł przeznaczyć na coś innego. Ministerstwo chce wiedzieć wiedzieć wszystko o podatniku, aby obsłużyć go jak najsprawniej. Będzie wtedy można zniwelować nadużycia podatkowe. W przyszłości ministerstwo chciałoby, samemu rozliczać podatek, zamiast podatnika, jest to jednak patrzenie bardzo daleko w przyszłość.

Wady

Wadą może być to, kto ma odpowiadać za to jak będzie wyglądało scentralizowanie danych. Mogą tutaj wystąpić różnego rodzaju nieścisłości, między osobami, które będą się tym zajmować. Potrzeba tutaj dobrej komunikacji oraz pomysłu jak scentralizować wszystkie pliki, aby były czytelne i przejrzyste.