MacBook Pro – profesjonalny sprzęt dla IT

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Czy istnieje sprzęt idealny? Oczywiście, że nie. Jak zatem wybrać najlepszy laptop do prowadzenia firmy lub pracy w IT? Ideałowi najbliżej laptopowi Apple MacBok Pro. Sprawdźcie sami.

W branży IT bardzo mocno przyjęło się, że sprzęt z systemem Android i iOS nadaje się jedynie do zabawy. Chociaż MacBooki pracują pod pełnoprawnym oprogramowanie MacOS to wiele opinii jest zbieżnych. Czy zatem to prawda do jedynym sprzętem wartym uwagi w zastosowaniach biznesowych lub zawodowych jest laptop z Windowsem? Niekoniecznie. Przekonajcie się sami, dlaczego MacBook Pro to najlepszy wybór dla profesjonalistów i właścicieli firm.

MacOS Sierra

Laptopy Apple wyposażone są w system MacOS. Dawniej zwany jako Mac OS X. To co wyróżnia oprogramowanie Apple to przede wszystkim niesamowita wydajność pracy i stabilność. A jak wiemy to właśnie brak awarii pozwala na spokojną pracę, która w biznesie jest niezastąpiona.

Jak się okazuje rynek IT już dawno zweryfikował przewagę Apple nad Microsoftem. To właśnie sprzęt z nadgryzionym jabłuszkiem jest najczęściej wybierany przez programistów oraz osoby pracujące w branży IT. Również pracownicy innych branż powiązanych z IT wybierają MacBooki np. copywriterzy.

Najnowsza wersja oprogramowania MacOS Sierra posiada wiele nowoczesnych i przydatnych funkcji jak np. możliwość kontynuowania pracy na innych urządzeniach oraz kopia w chmurze. Ponadto na system MacOS znajdziemy praktycznie te same aplikacje lub ich odpowiedniki z Windowsa. A jeżeli bardzo brakuje nam tego systemu to zawsze możemy zainstalować go wraz ze wsparciem od Apple. Wystarczy dla profesjonalistów.

Wykonanie

Od zawsze wiadome jest, że sprzęt Apple jest nie tylko drogi, ale również najwyższej klasy. Mowa tu przede wszystkim o wykonaniu zewnętrznym. Dla wielu osób to nie wątpliwy atut z tego też względu laptopy z serii MacBook Pro zyskały miano sprzętu ekskluzywnego. I w rzeczywistości tak jest, ponieważ jako jedne z niewielu modeli na rynku MacBooki posiadają obudowę wykonaną z wysokiej jakości aluminium.

Jeżeli natomiast chodzi parametry to tutaj również Apple nie ma czego się wstydzić. Połączenie własnego systemu MacOS razem z podzespołami idealnie dobranymi do MacBooka sprawia, że laptopy Apple są piekielnie wydajne. Ich największą zaletą są znakomite ekrany Retina oraz szybkie dyski SSD, które osiągają zawrotne prędkości odczytu i zapisu rzędu ponad 3GB/sek.

Dzięki temu MacBooki nie tylko są bardzo wydajne, ale również długo trzymają na baterii.

Bateria

Kto z nas nie chciałby laptopa, który może wytrzymać na jednym ładowaniu połowę dnia? Takim właśnie sprzętem jest MacBook. I chociaż ostatnie wydanie tego modelu wzbudziło wiele kontrowersji to wciąż MacBooki jako jedne z niewielu urządzeń na rynku pozwalają na pracę od 8 do 10 godzin na jednym ładowaniu.

Jest to wystarczający czas, żeby spędzić pełny dzień pracy bez szukania ładowarki. MacBooki Pro właśnie z tego powodu idealnie nadają się dla osób pracujących w IT, dla których ważna jest mobilność oraz szybki i nieograniczony dostęp do internetu.

Niezawodność

To cecha za którą najbardziej ceni się sprzęt od Apple. Niezawodność odnosi się zarówno do sprzętu jak i wykonania, jednak tej kwestii należy się osobna sekcja. Jest to bowiem wynik połączenia tych dwóch elementów w jedną całość. Laptopy MacBook cechują się znakomitą żywotnością i bardzo niską awaryjnością. Owszem zdarzają się wadliwe egzemplarze, ale to zdecydowanie MacBooki królują w kwestii niezawodności.

W MacBookach nie uświadczymy niebieskiego ekranu śmierci, problemów z aplikacjami, czy też wirusami, których jest bardzo niewiele. Dodatkowo laptopy od Apple nie potrzebują restartów – wystarczy zamknąć pokrywę. Ogromną zaletą jest również system aktualizacji, dzięki któremu nasz laptop zawsze jest bezpieczny i wyposażony w najnowszy system.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo naszych danych jest bardzo ważne. Piszemy o tym wielokrotnie na łamach IT-Biznes.com. Jednak w przypadku firm znaczenie e-bezpieczeństwa rośnie bardzo mocno. Zaniedbania w tej kwestii nie tylko przyprawią o kłopoty właściciela MacBooka, ale również firmę. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z programistą, czy też przedsiębiorcą.

W systemie Apple MacOS wykorzystywany jest system szyfrowania plików, który całkowicie zabezpiecza wrażliwe dane przed kradzieżą. Dodatkowo domyślnie nie korzystamy z uprawnień administratora co podnosi bezpieczeństwo użytkowania aplikacji.

Klasa

Sprzęt Apple mają w sobie coś jeszcze, coś co ciężko jest opisać jednym słowem i zamknąć w wąskich granicach. MacBooki Pro przodują w tym aspekcie. Laptopy te robią po prostu znakomite wrażenie, gdy leżą zwyczajnie na biurku. Być może jest to zasługa ich wykonania, a może efekt robi marketing i cena sprzętu. Nie można jednak odmówić im wdzięku, który sprawia, że przyciągają uwagę.

Osoby z MacBookiem nie są traktowane jako nerdy, a raczej profesjonaliści. Rzucają się w oczy za każdym razem kiedy widzimy je w kawiarni, czy też na sklepowej półce. Na pewno pomaga w tym świecące się w starszych modelach logo Apple. Jednak tak na prawdę stoją za tym wszystkie wymienione wcześniej przez nas powody dla, których MacBooki od Apple to najlepszy sprzęt dla e-biznesu i pracowników IT.

Nie przypadkiem w firmach z tej branży pracownikom rozdaje się właśnie te laptopy. A co wy sądzicie o MacBookach?