Logistyka XXI wieku, czyli inteligentne opakowania

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Nie folia i papier, ale inteligentne opakowania to model pakowania w przyszłości. Dzięki takim opakowaniom produkty zyskują tylko na jakości, są monitorowane regularnie, a ich stan jest sprawdzany regularnie.

Można spokojnie korzystać z takich opakowań do pakowania żywności. Jest to bardzo ważna sprawa, która sprawdza się doskonale i ma znaczenie dla każdego klienta. Konsumenci pragną wiedzieć w jakim stanie jest taki produkt, nie chcą kupować produktów z pleśnią czy w kiepskim stanie.

Opakowania inteligentne:

  • Chronią produkt podczas przechowywania produktu;
  • Uproszczona jest produkcja oraz transport produktów;
  • Informują o produkcie, a zwłaszcza o jego przydatności do konsumowania;
  • Pokazują dbałość producenta o konsumentów.

Opakowania inteligentne monitorują stan produktu oraz dostarczają informacji klientom o stanie produktu. Posiadają one wskaźnik, który pozwala ocenić produkt oraz jego cechy. Mogą to być wskaźniki czasu przechowywania i temperatury, świeżości, wilgotności, wstrząsu. Są to przeważnie etykiety elektroniczne oraz kody kreskowe. Czujniki temperatury pokazują, że dany produkt został uszkodzony. Wskaźniki temperatury mogą pokazywać całą historię danego produktu, co daje pełnię informacji klientowi. Jeśli produkt został rozmrożony i ponownie zamrożony to klienci widzą to dzięki wskaźnikowi i nie kupią takiego produktu.

Inteligentne opakowania to opakowania przyjazne klientowi, pozwalają cieszyć się porządnymi produktami w doskonałej cenie. Niejedna osoba doceni takie produkty oraz zechce z nich korzystać.

Wskaźniki świeżości pokazują

Wskaźniki te najczęściej pokazują wiele czynników: zmiany pH, obecność lotnych związków azotu, obecność siarkowodoru, zmiany pojawiające się w produkcje z powodu działania drobnoustrojów.

Duże znaczenie mają także wskaźniki nieszczelności. Opakowanie może utracić szczelność z upływem czasu lub z powodu uszkodzenia mechanicznego. Jest to bardzo ważny parametr. Wskaźniki nieszczelności to na przykład wskaźniki zawartości tlenu i dwutlenku węgla w opakowaniu. Wskaźnik ten to niebieski metylen. Wskaźniki mają formę tabletek lub nadruków, zależnie od decyzji producenta.

Podsumowując, inteligentne opakowania to produkty przyszłości. Będą używane w XXI wieku, a może i dłużej. Mogą być modyfikowane i ulepszane, a dzięki nim konsumenci wiedzą dokładnie jaką jakość ma dany produkt. Doskonała jakość produktów to bardzo ważna sprawa, a konsumentom zależy na świeżej żywności, korzystnej dla zdrowia człowieka.