Kupujesz sprzęt poleasingowy? Przeczytaj ten poradnik

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Coraz częściej osoby decydują się na zakup sprzętu poleasingowego. Zazwyczaj są to urządzenia wysokiej jakości o dobrych parametrach, które były wykorzystywane przez działalność gospodarczą. Jeśli więc chcesz kupić sprzęt poleasingowy musisz wiedzieć o kilku istotnych sprawach. Przeczytaj nasz poradnik, a będziesz wiedział czy dane urządzenie warte jest kupna.

Trzy najważniejsze podstawowe zasady przy zakupie sprzętu poleasingowego

Przede wszystkim zanim kupisz wybrany przez siebie sprzęt poleasingowy zrób dokładnych research w internecie. Sprawdź opinie o urządzeniu pod kątem tego czy po jego użytkowaniu nadal sprawuje się on bez zarzutów. Drugą ważną sprawą, którą trzeba przeczytać jest opis. To z niego dowiemy się czy czegoś przypadkiem nie brakuje albo czy matryca jest sprawna. Przeważnie sprzęt klasy A nie powinien mieć żadnych ubytków i braku tylko niewielkie zarysowania, które powstały podczas codziennego użytkowania. Natomiast w klasie A- spotkamy urządzenia, które posiadają lekkie uszkodzenia albo po prostu są niekompletne.  Ostatnim ważnym aspektem są zdjęcia, które przedstawiają dany sprzęt to na nim można zobaczyć dokładnie defekty po których będzie można zorientować się czy urządzenie jest w dobrym stanie tak jak zapewnia sprzedający.

Na co zwrócić uwagę kupując sprzęt poleasingowy taki jak laptop bądź komputer?

W sklepach poleasingowych można znaleźć przeważnie urządzenia, które kilka lat wcześniej były na szczycie osiągnieć technicznych. Warto jest więc przed wyborem takiego sprzętu dokładnie zapoznać się z jego parametrami. Nie łap się na marketingowe slogany mówiące ” wysoka wydajność dzięki procesorowi Intel i7″ często takie hasła są bardzo mylące i dopiero w domu okazuje się, że jest to proces słabszej generacji. W przypadku urządzeń poleasingowy raczej nie są to sprzęty najnowszych rozwiązań, ale nie odbiegają one znacznie od tych nowinek technologicznych, które można spotkać na rynku. Wybierając komputer bądź laptopa zwróć uwagę, aby pamięć RAM była to DDR3 z wysokim taktowaniem albo DDR4.

Kupujesz poleasingowy monitor bądź telewizor? Na co musisz zwrócić uwagę?

Kupując taki sprzęt jak TV bądź monitor przede wszystkim musisz skupić się na stanie ekranu. Niestety ocena matrycy poprzez zdjęcia w internecie jest często dość ciężka, więc tutaj naprawdę trzeba uważać. Wymienione wyżej urządzenia są czasami sprzedawane bez kabli czy podstawek więc czytanie opisów to podstawa! Nie jest to metoda oszukania nas, sprzedawcy po prostu mogą nie posiadać takich akcesoriów.