Kobieta w e-biznesie

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Czy kobiety mają w e-biznesie równe szanse co mężczyźni? Przełamujemy stereotypy na temat branży e-biznes.

Poruszając się w świecie e-biznesu zdałam sobie sprawę że prym wiedzie płeć męska. Chcę tylko aby panie przełamały pewne stereotypy i wzięły się również za własny rozwój i próbowały osiągać niezależność finansową poprzez prowadzenie e-biznesu.

Kobiety e-biznesu

Największym problemem dla pań, oczywiście nie wszystkich, jest strona techniczna prowadzenia e-biznesu. Owszem, kobiety które miałam okazję poznać w sieci i nie tylko reprezentują różnorodny poziom wiedzy technologicznej oraz informatycznej. Faktem, który mnie niezmiernie cieszy jest to, iż świadomość oraz umiejętności kobiet w tym zakresie rosną. Często korzystam również z bardzo fachowych porad technicznych udzielanych właśnie przez kobiety. Niemniej ilość tak obeznanych pań na tle panów wypada bardzo marnie.

Stąd mój wpis będący w pewnym sensie apelem. Wcale nie uważam, aby panie były gorsze w kwestiach technicznych, po prostu mają więcej obaw, są mnie pewne od panów i często nawet nie chcą próbować swoich sił w zarabianiu przez internet. Jednak wychodzę z założenia że wszystkiego można się nauczyć, jeśli się tego bardzo chce. W pierwszym etapie rozkręcania własnego e-biznesu wiadomo, że należy rozpocząć  od budowania listy adresowej. Kwestia budowy stron przechwytujących z podpinaniem autorespondera nie jest jakimś nadzwyczaj trudnym zajęciem.

Postawienie bloga, wybranie sobie motywu i skonfigurowanie go do własnych potrzeb również nie jest mega ciężkie. W naszym serwisie możesz znaleźć wiele przydatnych informacji, które pomogą Ci zacząć w e-biznesie. W sieci dostępna jest również  ogromna ilość darmowych poradników dotyczących strony technicznej prowadzenia ebiznesu.

Zarabianie przez internet

Brak wiary we własne możliwości techniczne to jedna strona medalu, myślę że kobiety w większości obawiają się podejmowania ryzyka, które wiąże się akurat z zarabianiem przez internet.  Jednak bez ryzyka i pewnych porażek sukcesu się nie osiągnie. Wolą bezpieczną pracę na etacie, która być może nie jest spełnieniem marzeń finansowych i ambicjonalnych ale jest! Nie namawiam oczywiście nikogo do porzucania etatu, rozpoczynając przygodę z e-biznesem wcale nie trzeba z niego rezygnować.  Jeżeli kobieta sama stwierdzi, że już nadszedł ten czas aby porzucić etat, po prostu to zrobi.

Zacznij od dziś

Praca w internecie jest ogromną szansą dla kobiet, które pragną wychowywać samodzielnie swoje dzieci i być przy nich przez ich najmłodsze lata. Mogą wówczas zajmować się dziećmi i w wolnych chwilach zająć się swoim e-biznesem. Zarabianie w internecie jest doskonałym wyjściem dla osób bezrobotnych, które bezskutecznie szukają pracy na etacie. Problemem może być w tym przypadku brak środków finansowych na rozpoczęcie e-biznesu i  zainwestowanie w niezbędne narzędzia. Jeżeli jednak taka osoba ma jakąś pulę oszczędności warto zapewnić sobie to minimum narzędziowe. Nie jest to jakiś ogromny koszt, domeny nie są drogie, hostingi również. W miarę rozwoju e-biznesu można inwestować w coraz to bardziej rozbudowane i zaawansowane narzędzia.

Większa świadomość swoich potrzeb oraz poszukiwanie własnego, wymarzonego miejsca w życiu skłania wiele kobiet do głębszego zgłębiania tajników ebiznesu. Trend ten już staje się coraz wyraźniejszy, co mnie niezmiernie cieszy a Was może tylko zmotywować do podjęcia decyzji.