Postaw Tarot Online za darmo

Just do ITIL!

Jeśli czasem masz tak, że przytłacza Cię ogrom pracy lub dezorganizacja twojego zespołu IT i chciałbyś coś z tym zrobić – mamy dobrą wiadomość. Nie musisz działać po omacku i próbować usprawniać procesy informatyczne w swojej firmie na siłę – warto to robić, bazując na doświadczeniach tych, którzy byli w tym samym miejscu, co Ty. Poznaj ITIL®, szkielet działania każdego zorganizowanego działu IT!

Bałagan prowadzi donikąd

Niezależnie od tego, co robisz i gdzie pracujesz, rozsądne jest dążenie do optymalizacji swoich działań i porządkowania spraw, np. hierarchicznie – od najważniejszych do najmniej ważnych. W IT nieporządek prowadzi do marnowania potencjału ludzkiego i pieniędzy – nie rób tego. Zapewne masz swoje sposoby na usprawnienie procesów IT, wiesz coś na temat cyklu życia usługi… Czy nie lepiej jednak byłoby działać według jasno określonych ram, nie musieć kierować się intuicją – choć przyznajemy, czasem przydaje się ona nawet w IT – oraz nie wyważać otwartych drzwi?

Łatwo podane pięć tomów wiedzy

W 1989 roku w Wielkiej Brytanii mądrzy ludzie z rządowej, dziś już nieistniejącej, agencji The Office of Government Commerce (OGC) postanowili usystematyzować procesy i zoptymalizować wykorzystanie zasobów ludzkich w IT. I tak na zlecenie OGC powstała książka HelpDesk, która z biegiem lat była uzupełniana i urosła już do rozmiarów małej biblioteczki, liczącej pięć tomów, z których każdy jest zestawem wskazówek dotyczących postępowania w innej gałęzi usług informatycznych. Dziś, gdy IT jest o wiele bardziej rozwinięte niż pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, tym bardziej warto działać według sprawdzonych ram, czyż nie? Naturalnie, nikt nie każe Ci czytać pięciu przepastnych tomów – czy ktoś miałby dziś na to czas? – są ludzie, którzy w ciągu kilkudniowych warsztatów przekażą Ci swoją wiedzę i nauczą trzymać się ram ITIL®, podadzą przykłady ze swojej pracy, przedstawią case studies i pomogą uniknąć błędów – tych podstawowych, najbardziej niepotrzebnych i potencjalnie szkodliwych dla Twojej efektywności.

Co da Ci ITIL®?

ITIL® jest uznanym na całym świecie frameworkiem działań w IT. Doskonaląc się w tej dziedzinie masz pewność, że równasz do najlepszych i największych – Disney, Honda, Procter & Gamble. Te firmy używają szkieletu ITIL® w swoich działach IT, i dobrze im to wychodzi! A gdy po szkoleniu zdasz egzamin, dostaniesz także certyfikat akredytowany przez PEOPLECERT – on nie tylko ładnie wygląda, choć to z pewnością też, ale przede wszystkim daje Ci wymierną przewagę na rynku pracy i ważny – rozpoznawalny w wielu krajach – punkt w CV. Zrozum 26 procesów zarządzania usługami, poznaj sposoby na usprawnienie działania swojego działu IT i optymalizację kosztów oraz poznaj wartościowe osoby z branży, które – tak jak Ty – dążą do podnoszenia swoich umiejętności i poziomu wiedzy. Warto otaczać się ambitnymi ludźmi, w końcu tak rodzi się współpraca! Takie szkolenie oferuje na rynku wiele firm, a zgłosić na nie może się każdy. Najbardziej jednak skorzystają na nim pracownicy organizacji IT każdego szczebla, właściciele procesów i konsultanci IT, jak tez osoby indywidualne, zainteresowane zgłębieniem swej wiedzy i certyfikacją w zakresie najlepszych praktyk ITIL®.

Komentowanie wyłączone