Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać?

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wygodne słuchanie muzyki w drodze do pracy lub podczas treningu? Zapomnij o plączących się w kieszeni kablach. Do takich zastosowań znacznie lepiej sprawdzą się słuchawki bezprzewodowe. Do wyboru masz kilka rodzajów – w zależności od tego, jak planujesz je wykorzystywać, możesz zdecydować się na słuchawki nauszne, douszne, dokanałowe lub mocowane wokół ucha. Sprawdź, który rodzaj najlepiej sprawdzi się u Ciebie.

Z tekstu dowiesz się:

  • Jaką przewagę mają słuchawki nauszne?
  • Kiedy lepiej wybrać słuchawki douszne, a kiedy dokanałowe?
  • Jakie słuchawki do biegania będą najlepsze?

Słuchawki bezprzewodowe nauszne

Słuchawki bezprzewodowe nauszne, czyli z pałąkiem utrzymującym je na głowie, dobrze sprawdzą się do słuchania muzyki czy podcastów w komunikacji miejskiej, w domu czy w samolocie. Ze względu na większe głośniki zapewniają wyższą jakość dźwięku w porównaniu ze słuchawkami bezprzewodowymi wkładanymi do wnętrza ucha. Ponadto słuchawki tego typu mogą wytłumiać dźwięki wokół, dzięki czemu łatwiej skupimy się na muzyce. To również dobre rozwiązanie, gdy na przykład potrzebujemy skoncentrować się w pracy, a dookoła trwa akurat ożywiona dyskusja. 

Wybierając takie słuchawki, warto zwrócić uwagę na modele z możliwością regulacji rozmiaru oraz na słuchawki składane, które łatwiej przenosić w plecaku. Niektóre słuchawki nauszne mają też opcję podłączenia kabla, gdyby zaszła taka potrzeba.

Słuchawki bezprzewodowe douszne i dokanałowe

Z kolei słuchawki bezprzewodowe douszne będą dobrym wyborem dla osób, które chcą taki sprzęt nosić w kieszeni. Takie słuchawki są również wygodne – jeśli kogoś uwierają modele nauszne, tu z pewnością poczuje różnicę. Kolejną przewagą tego rodzaju słuchawek jest możliwość zdjęcia jednej z nich, jeśli potrzebujemy mieć kontakt z otoczeniem. Ten zresztą i tak do pewnego stopnia jest zachowany, gdyż słuchawki douszne nie wytłumiają dźwięków z zewnątrz – są dzięki temu bezpieczniejsze do poruszania się po mieście. Ta ostatnia cecha może być jednak zarazem uznawana za minus. Zyskując mobilność, tracimy bowiem jakość dźwięku.

Jeśli zależy nam na słuchawkach wkładanych do uszu, które oferują nieco lepszy dźwięk, możemy zdecydować się na jeden z modeli dokanałowych. Ten typ słuchawek umieszcza się głębiej wewnątrz ucha, przez co odgłosy z zewnątrz są bardziej wytłumione. Nadal nie będzie to jakość słuchawek nausznych, jednak na siłownię w zupełności wystarczą.

Bezprzewodowe słuchawki dla wymagających

A jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać do uprawiania sportu? Tutaj również sprawdzą się modele dokanałowe, jednak wyposażone w dodatkowe mocowanie. Mowa o tzw. słuchawkach wokółusznych, w których wkładane do uszu głośniki są połączone pałąkiem lub elastyczną opaską układającą się z tyłu głowy. Same głośniki mają też przeważnie gumowe końcówki. Dzięki temu słuchawki stabilnie trzymają się w uszach i nie musimy się obawiać, że w trakcie aktywności fizycznejnam się poluzują lub będą wypadać. Dodatkowo takie modele są najczęściej odporne na wodę i pot, idealnie nadają się więc jako słuchawki do biegania czy na rower. Fanów nowych technologii z pewnością zainteresują też zaawansowane słuchawkisportowe z wbudowanym monitorem pracy serca, które potrafią mierzyć tętno wewnątrz ucha.

Wiesz już, jaki rodzaj słuchawek wybierzesz dla siebie? Sprawdź tutaj dostępne modele w najlepszych cenach, by słuchać muzyki i ulubionych treści wszędzie, gdzie jesteś.