Jaki telefon z dobrym aparatem? Nasze TOP 3

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Telefon już dawno przestał nam służyć jedynie jako narzędzie do nawiązywania połączeń i wysyłania wiadomości. Obecnie jest bogaty w przeróżne funkcje i aplikacje, dając nam wiele możliwości. Służy także do robienia wysokiej jakości zdjęć, dlatego też najczęściej szukamy telefonu z dobrym aparatem. Poniżej kilka propozycji – oto nasz TOP 3.

Trzeba przyznać, że najlepsze smartfony 2018 możemy kupić niemal w ciemno, gdyż są wydajne, wytrzymałe, o świetnym designie, a ponadto zrobimy nimi doskonałe zdjęcia. Flagowce typu smartfon Samsung Galaxy S9 czy Sony Xperia XZ2 spełniają te wymagania, oferując zarazem szereg innych ważnych funkcji. Sprawdziliśmy, jaki telefon z dobrym aparatem warto kupić. Poniżej nasz subiektywny ranking, który – mamy nadzieję – ułatwi Wam dokonanie wyboru.

1. Smartfon Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 to nowość z popularnej serii i zarazem model z najwyższej półki. Warto zwrócić uwagę m.in. na wyświetlacz Super AMOLED, wodoszczelną obudowę, ale i nowy procesor, który czyni go jednym z najwydajniejszych smartfonów. Docenić trzeba także zaawansowaną kamerę z opcją rejestrowania wideo w 4K, system zabezpieczeń – m.in. czytnik linii papilarnych i skaner tęczówki oka, ale i doskonały aparat. Jeśli w sferze Twoich poszukiwań jest właśnie telefon z dobrym aparatem, smartfon Samsung będzie znakomitym wyborem.

2. OnePlus 5T

OnePlus 5T także ma sporo zalet – przede wszystkim to, co nas interesuje, czyli bardzo dobry podwójny aparat tylny z jasnymi obiektywami o świetle f/1.7. Docenisz jakość zdjęć zrobionych nawet przy słabym świetle. Miłośnikom filmów spodoba się dodatkowo także kamera i możliwość rejestrowania filmów 4K. Skuteczna stabilizacja cyfrowa zapewnia zaś ostrość.

Ponadto wypada wspomnieć także o szybkiej pamięci masowej, mocnym procesorze, który przyda się w biznesie, wyświetlacz AMOLED 18:9, dual SIM, a także szybki czytnik linii papilarnych. Warto polecić ten telefon z dobrym aparatem zarówno do pracy, jak i do użytku domowego, jeśli interesują Cię najlepsze smartfony 2018.

3. Apple iPhone 8 Plus

Zarówno iPhone X, jak iPhone 8 Plus mają świetne aparaty, ale ten pierwszy jest znacznie droższy. Skupmy się zatem na „ósemce”, którą wyposażono w dwa aparaty tylne – klasyczny oraz zoom. Fotografowanie w dobrym oświetleniu to sama przyjemność, gorzej jednak wypada on w nocy. Dużo lepiej radzi sobie np. smartfon Samsung Galaxy Note 8 lub 9. iPhone robi jednak doskonałe portrety, oferuje też jakże popularne rozmyte tło i mnogość różnych efektów. Nagrania 4K UHD też robią wrażenie, dlatego smartfon jest chętnie wybierany także przez początkujących filmowców.