Tarot, czyli cyfrowa wróżka
Jak zarabiać w internecie? Z czym wiąże się taki tryb pracy? Na co trzeba uważać? Zapraszamy do lektury!
Jeśli zależy Ci na łatwych do wykonania zadaniach i elastycznym czasie pracy, możesz spróbować współpracy z programami lojalnościowymi, takimi jak Toluna, Opinie.pl, ClixSense, czy Świat Opinii. W ramach takiej współpracy musisz jedynie wyrażać swoją opinię i wypełniać nadsyłane ankiety. Za jedną wypełnioną ankietę możesz otrzymać wynagrodzenie w wysokości nawet 10 – 12 zł!
Jeśli masz co najmniej podstawową wiedzę na temat finansów i zależy Ci na pracy dodatkowej, która nie wymaga dużego nakładu finansowego, a zyski przychodzą w krótkim czasie, warto się zastanowić nad inwestycją w kryptowaluty. Oczywiście należy brać pod uwagę ryzyko, że zainwestowane pieniądze można stracić!
Coraz bardziej popularne w Polsce staje się nie tylko pisanie książek, czy artykułów, ale też prowadzenie bloga. W pracy blogera rozwijasz swoje zainteresowania i pasje i zarażasz nimi innych. Dobry bloger może po pewnym czasie porzucić dotychczasowe zajęcia i utrzymywać się tylko i wyłącznie z blogowania, prowadzenie bloga nie wymaga znajomości języków programowania, ale wymaga systematyczności, dobrego pomysłu i trafienia z tematyką w odpowiednią niszę lub grupę odbiorców.
Jeśli jesteś osobą odpowiedzialną, zorganizowaną, a przy tym kochasz podróżować i poznawać nowe miejsca oraz ludzi, warto się zastanowić nad cyfrowym nomadyzmem. Być może to jest idealna opcja dla Ciebie? Cyfrowi Nomadzi (Digital Nomads) to osoby pracujące w 100% zdalnie, do pracy wystarczy im jedynie komputer i szybkie internetowe łącze. To osoby, które nie muszą codziennie być w biurze w określonych godzinach i mogą wziąć ze sobą komputer praktycznie wszędzie, gdzie tylko im się zamarzy. Praca w Tajlandii? Na Islandii? Na Wyspach Kanaryjskich? Nie ma tutaj ograniczeń!
Cyfrowy nomadyzm to praca idealna dla takich profesji, jak grafik, copywriter, fotograf, dziennikarz, Web developer, tłumacz, bloger, pisarz, social media specialist, programista lub reżyser. Zalety takiego stylu życia to ogromne szanse rozwoju, uczucie wolności, elastyczność i niezależność oraz poczucie, że robi się coś z pasją i nie jest się w tym ograniczanym. Jeśli chodzi o wady, cyfrowy nomadyzm wiąże się niestety z brakiem stabilizacji, byciem ciągle w ruchu i poniekąd również samotnością.