Jak stworzyć e-biznes skazany na sukces

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W czasie, kiedy jeszcze internet nie był tak popularny mogło się to wydawać nierealne. Jednak z biegiem czasu to właśnie to medium opanowało całą populację i w nim widzieć należy biznesową przyszłość.

Nie należy żyć jednak w przeświadczeniu, że skoro mamy biznes w Internecie to jesteśmy skazani na sukces i nic nam nie zagrozi. Zarówno interes prowadzony stacjonarnie jak i internetowo można zaprzepaścić, jednak w wypadku Internetu jest to bardzo trudne. Ponad 11 milionów obywateli naszego kraju korzysta z Internetu. Aż 25% z nich często dokonuje w ten sposób zakupów. Liczba ta jednak rośnie z roku na rok.

Badania NetTrack wskazują na to, że ludzie wykorzystują Internet przede wszystkim do komunikowania się z innymi, wyszukiwania informacji i w dużej mierze do zakupów. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że wielu z nas nie zna rzeczy, której nie dałoby się kupić przez Internet. To właśnie w tej branży można upatrywać się największego potencjału biznesowego, czyli sprzedaż w Internecie. Największą popularnością cieszą się książki, ubrania oraz elektronika.

Aby stworzyć idealny biznes internetowy należy znaleźć lukę, którą z naszym potencjałem możemy uzupełnić. Należy zastanowić się, jaką branżą chcemy się zajmować i w czym jesteśmy specjalistami. Duży potencjał to platformy zakupowe, więc bardzo trafnym krokiem jest pójście w stronę sprzedaży internetowej.

Następnie należy określić content, czyli docelową grupę, do której chcemy trafić. To bardzo ważne, ponieważ sprecyzowanie płci, wieku czy poziomu wykształcenia może pomóc w ustaleniu dobrej strategii marketingowej. Uwzględniając jednak to, że Internet jest domeną osób młodszych, swojej klienteli należałoby upatrywać w osobach do 40 roku życia. Często są to studenci, szukający okazji cenowej i konkurencyjnych ofert. Jak wskazuje SMG/KRC zakupów poprzez licytację częściej dokonują mężczyźni niż kobiety.

Można zaryzykować stwierdzenie, że biznes przez Internet ułatwia drogę do sukcesu. W bliskiej przyszłości pewnie każda firma będzie posiadała swoją stronę w sieci. Już teraz możemy zaobserwować, że w mediach społecznościowych istnieje wiele fan page’ów konkretnych firm. Za pomocą Facebooka promują swoją działalność, pokazują efekty pracy i zbliżają się do sowich potencjalnych odbiorców.

Istnieje wiele przedsiębiorstw, które funkcjonują jedynie w Internecie. Ich zyski są nieporównywalne z tymi prowadzonymi jedynie stacjonarnie. Wybierając taki sposób sprzedaży zwiększa się swoje grono odbiorców o miliony klientów. Zaletą tego typu działań jest przede wszystkim cena – przez Internet koszty zmniejszają się niemal o połowę, a w niektórych przypadkach nawet o 70%. W końcu chodzi o to, aby klient i sprzedawca byli zadowoleni.