Jak skopiować i wysyłać emoji?

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Lubisz emoji? Poznaj historię pięknych i zabawnych emotek oraz dowiedz się jak skopiować emoji na swoim komputerze lub smartfonie.

Czym są emoji

Emoji jest swoistą rewolucją w komunikacji internetowej. Obecnie bez niej ciężko wyobrazić sobie wysyłanie wiadomości. Są to kolorowe piktogramy przedstawiające wyrazy twarzy nacechowane emocjami, zwierzęta, rośliny, przedmioty i tym podobne obrazki.

Emoji vs emotikony

Przez starszych użytkowników internetu emoji mogą być mylone z emotikonami. Jednak emotikony składają się ze znaków drukowanych takich jak 🙂 zaś emoji to kolorowe obrazki. Zbiór emoji jest dużo bogatszy niż kombinacji emotikon, a dzięki ich formie i kolorom łatwiej jest zakomunikować określoną wiadomość adrestowi.

Historia emoji

Emoji swój początek mają w późnych latach 90 dwudziestego wieku w Japońskich urządzeniach. Ich upowszechnienie na cały świat przypisuje się firmie Apple, która zastosowała je na telefonach marki iPhone. Z czasem pracą nad nimi i rozpowszechnianiem ich zajęła się firma Google.
Wstawianie emoji poprzez kopiowanie ze stron

Pierwszą możliwością skopiowania i wysyłania emoji jest kopiowanie ich ze stron internetowych. Istnieją serwisy internetowe udostępniające ich bazę. Wystarczy odnaleźć interesujący nas obrazek, skopiować i wkleić w pisaną przez nas wiadomość. Pamiętajmy, że dane oprogramowanie, przez które wysyłamy wiadomość musi wspierać obsługę emoji.

Dodatki do przeglądarek

Istnieją dodatki do przeglądarek umożliwiające wybór emoji. Składają się najczęściej z listy dostępnych piktogramów które możemy wybrać i wstawić do wiadomości. Pamiętajmy o powyszej uwadze o wspieraniu używanych przez nas piktogramów.

Urządzenia mobilne

Wysyłanie emoji na urządzeniach mobilnych jest chyba najprostsze i najbardziej intuicyjne. Mamy tam do dyspozycji menu wieloma ikonami do wyboru. Aby wybrać i wysłać emoji za pomocą urządzenia mobilnego po prostu wybieramy interesujący nas obrazek i wysyłamy go do adresata naszej wiadomości. Co więcej oprogramowanie może wspierać konwersję emotikon do emoji. Oznacza to, że wpisanie 🙂 zamieni automatycznie wpisane znaki w uśmiechniętą buźkę.

Podsumowanie

Wysyłanie emoji nie powinno sprawiać żadnego problemu, szczególnie na urządzeniach mobilnych. Istnieje mnóstwo aplikacji obsługujących te kolorowe piktogramy, także na komputerach osobistych. Pamiętajmy jednak o pewnej kulturze dotyczącej komunikacji. Przede wszystkim nie należy przesadzać z ilością wysyłanych emoji. Po pierwsze taka wiadomość wygląda niepoważnie, po drugie utrudniony jest jej odbiór przez adresata. Kolejną sprawą jest używanie ikon w tzw. dobrym tonie. Jeżeli przykładowo wysyłamy smutną wiadomość uzupełnioną uśmiechniętą buźką nasz odbiorca pomyśli, że sobie żartujemy. Trzecią sprawą jest korzystanie z emoji w formalnych tekście, przykładowo wysyłając kolorowe obrazki w podaniu o pracę sprawimy, że nasze pismo wyglądać będzie niepoważnie.
Tak więc rozsądne korzystanie z emoji sprawia, że nasze wiadomości stają się uzupełnione o emocje, których brakuje w „czystym” tekście, o ile są one używane stosowanie do sytuacji.