Jak prowadzić skuteczny networking? 10 porad, dzięki którym zarobisz więcej

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Skuteczny networking to sposób na budowanie trwałej i przydatnej sieci kontaktów biznesowych. Jak nawiązywać branżowe kontakty? Jak prowadzić skuteczny networking? Podpowiadamy!

Jak prowadzić skuteczny networking? Jak działa networking?

Networking to najlepszy sposób na poszerzenie sieci kontaktów i budowanie trwałych relacji biznesowych. Wystarczy łut szczęścia i kontakt do odpowiedniej osoby, by zainspirować się do działania, przyspieszyć wiele procesów i poradzić sobie z awaryjną sytuacją. Jak prowadzić skuteczny networking? Oto garść porad, które warto wykorzystać!

Jak prowadzić skuteczny networking? 10 porad dla Ciebie!

#1 Nie czekaj, szukaj spotkań networkingowych

Śledź wydarzenia w Twoim mieście, bierz udział w networkingowych śniadaniach, biznesowych kolacjach, spotkaniach dla PRowców, startupowców i salonach dla przedsiębiorców

#2 Inicjuj rozmowy

Nie czekaj, aż ktoś do Ciebie podejdzie, inicjuj rozmowy i buduj aktywnie kontakty!

#3 Zadbaj o dobre pierwsze wrażenie

O tym, czy ludzie będą Tobą zainteresowani, decyduje pierwszych kilkanaście sekund od momentu poznania. Postaraj się i zrób dobre pierwsze wrażenie!

#4 Otwórz się na ludzi

Każda z osób, które spotkasz podczas konferencji, lunchu, czy spotkań, może być kiedyś Twoim partnerem biznesowym. Zapamiętuj imiona, krąż po sali i nie bój się zagadywać do interesujących osób

#5 Noś przy sobie wizytówki

Warto nosić przy sobie wizytówki i rozdać je zainteresowanym osobom.

#6 Dbaj o relację

Nie myśl tylko o zyskach, dbaj również o relację z drugim człowiekiem. Słuchaj uważnie, wymieniaj poglądy, pielęgnuj relacje i dbaj o zdobyte kontakty. Warto skorzystać z tzw. zasady 3 x 7 (pierwszy kontakt: po 7 dniach od wydarzenia, drugi: po 7 tygodniach, trzeci: po 7 miesiącach)

#7 Nie odkładaj na później rozmów telefonicznych oraz spotkań

Jeśli zależy Ci na nawiązaniu z kimś współpracy, zadzwoń lub umów się na spotkanie, nie odwlekaj tego

#8 Buduj swoją rozpoznawalność

Networking to długofalowe działanie. Wykaż się cierpliwością i spokojem, buduj swój wizerunek stopniowo.

#9 Dbaj o zróżnicowane kontakty

Im więcej różnych kontaktów biznesowych będziesz posiadał, tym bardziej rozległa będzie Twoja sieć. W krytycznym momencie będziesz wiedział, do kogo się zwrócić, niezależnie od rodzaju problemu

#10 Nie oczekuj, jeśli sam nie dajesz nic w zamian

Nie oczekuj od innych, że Ci w czymś pomogą, jeśli Ty nie dajesz im niczego w zamian. Dawaj i czerp, dziel się kontaktami i łącz znajomych, wtedy najwięcej wyniesiesz z networkingu!