Jak prowadzić fanpage studia tatuażu?

Niniejszy artykuł pod tytułem Biznes online – branże, które zyskały na pandemii nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Biznes online – branże, które zyskały na pandemii należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Masz swój salon tatuażu i chcesz zacząć prawidłowo prowadzić fanpage? Sukces zależy od kilku czynności. Sprawdź, jak powinien wygląd fanpage Twojego salonu tatuażu i jakie treści należy umieszczać, aby wybić się wśród dużej konkurencji w branży tatuażu.

Zadbaj o ciekawą prezencje

Jedną z najlepszych metod promowania swojego salonu tatuażu jest prezentowanie wykonanych prac w formie zdjęcia lub filmiku. Jednak nie powinna to być prezentacja nudna! Najczęściej oglądane treści przez użytkowników internetu to takie, na których znajdują się osoby (klienci lub pracownicy). Wrzucaj, więc na fanpage właśnie takie posty! Angażują one zdecydowanie bardziej niż zwykłe zdjęcie samego tatuażu. Ważne jest też zadbanie o to, aby posty były różnorodne i ciekawe. Wrzucaj różne formy prezentacji, aby zaciekawić potencjalnego klienta. Jednego dnia możesz wrzucić kreatywny filmik, a następnego na przykład album zdjęć z jednym motywem przewodnim. Pomysłów na prezentacje swojej działaności jest ogrom, a Ty jedynie musisz wykorzystać swoją kreatywność. Urozmaicając treści wrzucane na fanpage nie spowodujesz zmęczenia materiału. Robiąc zdjęcia pamiętaj o tym, aby stosować ciekawe ujęcia czy niestandardowe pozy. W taki oto sposób wyróżnisz się wsród konkurencji na rynku. Pamiętaj też, aby kierować się obecnym trendami, ale tak, aby nie stracić na swojej wyjątkowości i oryginalności.

Oprócz wymienionych powyżej wskazówek nie wolno zapominać o kontakcie z klientem. Zadbaj o stały kontakt z nim, aby pozyskać zdjęcie wygojonego tatuażu. Publikowanie takich prac na fanpage wysyła informacje, że dzieło, które wyszło z Twojego salonu jest prawidłowo wykonane i wciąż ładnie wygląda.

Polecaj i wrzucaj cenne porady

Na profilu warto wrzucać wartościowe porady dotyczące na przykład dbania o tatuaż. Jak również kosmetyki, które polecasz. W taki oto sposób pokazujesz obserwatorom i potencjalnym klientom, że masz szeroką wiedzę i kompetencje. Internauci szukają wskazówek, informacji, porad czy pomocy, dlatego takie posty to świetna opcja promowania swojego salonu.

Opis też jest ważny

Ważny jest też opis posta, który będziesz wrzucać. Opisuj technikę, która została wykorzystana. Wspomnij czego używasz w swoim studio tatuażu. Wpleć jakaś anegdotkę, żart czy ciekawą historię. Nie zapominaj o dobrze dobranych hasztagach! Hasztagi pomagają dotrzeć do osób, które mogą być zainteresowane danym postem. W opisie warto zawrzeć sposób rezerwacji terminu na tatuaż – poinformuj czy do tego wykorzystuj jakąś aplikacje, swój fanpage lub stronę internetową.